Prikaz jedne poruke
Stara 4.6.2016, 11:47   #21
igor7
Član
 
Član od: 24.9.2012.
Poruke: 489
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 271 puta na 151 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 6/2016

Citat:
Neutrino kaže: Pregled poruke
Neće Microsoft skoro da ispadne iz igre jer previše softvera, posebno u profesionalnoj sferi, još uvek zavisi od njega. U stvari Microsoft je bio na vrhuncu popularnosti baš dok nije kraduckao ideje o raznim cloud i multiplatformskim rešenjima. Ovo što sad rade im se samo obija o glavu.
pa nisam rekao da ce da ispadne do kraja godine ili za godinu-dve. Rec je o roku od 5-10 godina. Mada je i sada ispao iz igre na mnogo polja gde je ranije bio lider. Nisu vise u poziciji da postavljaju standarde i uvode trendove. MS je harao u vremenu Win32 desktopa a sada traljavo pokusavaju da kopiraju druge na polju mobilnih uredjaja. Propast WP telefona sustinski znaci i propast koncepta UWP na kome su oni planirali gradjenje buducnosti i zbog koga daju besplatni apgrejd na Windows 10.

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Definitivno necu vise zakerati u vezi windows phone i moj sledeci telefon ce biti bilo koji drugi a nikako android. Pokusacu pronaci neki OS koji ce mi dati novu snagu u kritici koju cu i tada upucivati Redakciji.
Pazi, ja sam bio u istoj poziciji kao i ti negde do pred kraj prosle godine. Imao sam alergiju na android i izbegavao sam ga u sirokom luku. Nameravao sam da kupim neki WP10 uredjaj. I onda u jednom trenutku shvatim da hardver koji stoji iza Androida pruza dosta vise za svoju cenu, progutam knedlu i nabavim Android. Evo, vec sam se navikao i ne osecam preteranu nelagodnost u koriscenju ))) Za mene licno je bolje resenje nego hermeticki zatvoreni iOS iako ne sporim da Apple pravi dobar (ali skup) hardver.
igor7 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke