Prikaz jedne poruke
Stara 19.9.2007, 12:35   #97
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Zanimljivosti sa naseg omiljenog foruma

Citat:
Dellion kaže: Pregled poruke
Drugi zaključak je da, deco, ne koristite phpBB nego SMF ako nemate para za IPB ili vBulletin
Ne bih da me neko pogrešno shvati, phpBB je dobar softver i pod njim radi mnogo foruma kod nas i u svetu - bez ikakvih problema. Problem je samo u tome što njegova OSNOVNA VERZIJA nema ugrađene sve potrebne bezbednosne mehanizme pri prijavljivanju i pretraživanju. Kako je softver besplatan, prosto mami početnike da ga isprobaju. Početnici obično nisu svesni mogućih problema sve dok ne bude kasno.

Bio bi korektan potez autora phpBB-a da u osnovnu verziju stave bar najosnovnije provere - makar potvrdu registracije emailom. Prosto je neverovatno da se tako važna stvar dobija tek putem plug-ina!

Inače, ja sam na ovom forumu u jednom trenutku greškom isključio proveru putem prepisivanja brojki i slova sa slike... Ne biste poverovali kojom su brzinom počeli da se prijavljuju botovi i da spamuju! Dakle, nije problem samo u phpBB-u - admin naprosto mora savršeno da poznaje sve opcije softvera za forum. U protivnom - eto belaja.

Poslednja ispravka: VojaM (19.9.2007 u 12:44)
VojaM je offline