Prikaz jedne poruke
Stara 23.2.2010, 21:53   #105
jozvan_Kg
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Arcship Bizymandias, Detritus Ring
Poruke: 1.995
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 822 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku jozvan_Kg
Određen forumom Re: Треба ли Србији ћирилични интернет доме

Молим присутне колеге форумаше да мало спусте лопту. Питање је било да ли нама ( Србији ) треба ћирилични домен, а не да ли ће се интернет ''посељачити'' или тако нешто. Ово није тема где можете да се препуцавате око тога како и зашто и где користити ћирилицу, него просто и једноставно, кажеш треба или не треба, наведеш конкретан разлог. Интернет је довољно ''посељачен'' и без нас на њему, тако да молим све да сведу препирку на разуман ниво. Националистичка пропагирања и теорије завере нећу да коментаришем, једноставно, ово није форум за тако нешто, имате пм па се расправљајте до зоре.
Треба писати ћирилицом наравно, ал' интернет није само наш, него свих нас из целог света, тако да треба писати да колико-толико буде свима разумљиво.
Лично мислим да Србији не треба ћирилични домен, просто и једноставно, зато што ће то довести до невиђених техничких компликација, тужакања и осталих глупих и тривијалних ствари којима смо ми тако склони у последње време.
Једно питање такође, ако већ пишемо ћирилично, шта онда значи њњњ?
World wide web сигурно не значи, и мислим да би то требали решити другачије, јер већу глупост од овога њњњ нисам никада видео. Нека се уведе онда нека друга скраћеница или тако нешто, пошто већ у своме језику немамо то дупло в слово, а хоћемо нешто своје на нету.
А што се тиче сајтова и назива њихових, могао би да се уведе лепо регистар сајтова, и ко регне сајт на ћирилици, на латиници аутоматски бива тај и такав назив закључан и обрнуто.
Ко хоће, нек' пише ћирилицом, ко неће не мора, што се мене тиче може и ногама да пише, само док је донекле разумљиво, а дал' некога мрзи да притисне shift+alt, његова је ствар и његов одраз културе, да ли ће изгледати неписмен или ће текст изгледати пристојно.
jozvan_Kg je offline  
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku jozvan_Kg na korisnoj poruci:
Bokile (23.2.2010), Eddy (23.2.2010), JohnnyNT (23.2.2010), Kisr (23.2.2010), Lich_king2 (23.2.2010), Sass Drake (28.2.2010), SFRJ-Forever [CG] (26.2.2010)