tema: GTA V za PC
Prikaz jedne poruke
Stara 3.5.2015, 12:50   #2481
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: GTA V za PC

Generalno nikada nisam rush-ovao gta igre, ovu sam poceo dosta lagano ali poslednjih 5-6 misija su me zakucale za stolicu posteno i eto, zavrsih main storyline.

Rockstar je pravi majstor svog zanata. Ovo uvodjenje tri glavna lika je ogromno osvezenje za serijal. Dinamika i odnosi izmedju njih je ono sto zaista nosi ovu igru.

Najvise sam lunjao sa Majklom, nekako mi se i cini da je on ipak "glavni" lik ovde. Franklin i njegovo okruzenje imaju taj SA vibe i to mi se mnogo svidelo. Trevor mi je bio najmanje omiljen za igru, jednostavno ne mogu da rezonujem sa njegovim mentalnim sklopom. Cim bih zavrsio neku misiju s njim, prebacio bih se nazad na nekog od ove dvojice. Doduse imao je i T neke svoje momente, tipa onaj odnos sa Patricia-om, plakao sam od smeha

Misije su odlicne, pljacke naravno dominiraju. Pretposlednji (FIB) heist me je oduvao. Sam kraj igre mi se medjutim nije preterano svideo. Tj. onaj izbor koji se nudi igracu zapravo i nije neki izbor. Postoji samo jedna opcija koja nudi dostojan zavrsetak igre, druge dve su apsolutna propast. Srecom, napravio sam quick save na vreme tako da sam mogao da isprobam sva tri zavrsetka. Dobro de, probao sam samo dva...
Spoiler za :
...nemam srca da krenem na Majkla jbt. Kako to

Kolicina side-aktivnosti na mapi je vrlo obilata. Los Santos Customs mi je sigurno uzeo par sati gameplay-a, nivo custom-izacije skoro na nivou NFSU2. Tenis djuskao malo, golf nisam jos. Inace, jeste li znali da LS ima metro sistem? Mozete se voziti metroom kroz grad i gledati kroz prozor dok se djirate

Za kraj, tehnikalije. Bogovi optimizacije su nam se osmehnuli ovaj put, dobili smo odlican port. Ja sam sa svojom konf. iz profila gurao sve na High u fullHD uz retke padove ispod 60fps. A igra izgleda prelepo... jednostavno prelepo. Pogotovo pred zalaske sunca i nocu dok se vozam helijem, oci su mi ispadale. Najlepsi osecaj mi je bio kad izadjem na terasu Frenklinove vile i gledam u svetla grada u daljini a znam da to nije samo fensi tekstura nalepljena na pozadinu vec "pravi", zivi grad. Zvuk takodje na nivou, dovoljno samo da odete u pustinju i da stanete na sekund i oslusnete malo okolo, neverovatna kolicina detalja u zvuku. I generalno, posvecenost detaljima kroz celu igru je fascinatna, voleo bih da vise kompanija ima tu privilegiju da rastegne razvoj na pola decenije i da ovakve bisere dobijamo cesce. Jedino me je AI vozaca ponekad iritirao, pogotovo kad skrecem u neku ulicu a neki idiot se zakuca u mene sa 50 na sat iako me je video pre 100 metara da skrecem imao je sve vreme sveta da stane.

Imao sam mozda jos neke utiske da prospem ali ne mogu sad da se setim u momentu.

GTA V je svakako jedna od najboljih igara u poslednjih deset godina, a na mojoj listi skida sa trona GTA:SA ciji je puni, pravi naslednik.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku uros@3D na korisnoj poruci:
goranmax (3.5.2015), Leonida (3.5.2015), Red Marquis (3.5.2015), Skenderevo (4.5.2015), tommy gun (3.5.2015)