tema: GTA V za PC
Prikaz jedne poruke
Stara 4.7.2015, 7:29   #2888
Porsche
Starosedelac
 
Član od: 8.12.2007.
Lokacija: Loznica
Poruke: 2.808
Zahvalnice: 616
Zahvaljeno 690 puta na 524 poruka
Određen forumom Re: GTA V za PC

Citat:
Becar kaže: Pregled poruke
Ovako: vozim gta v na konfi iz profila sa klokovanom grafikom na 1050/1450 mhz. grafika mi ima samo 1gb ddr5 memorije. u settingsu sam bio nagurao skoro sve na max (sem msaa-off i trave-normal), te mi je navedeno da mi igra okupira oko 2,5gb VRAM-a (opet napominjem imam samo 1gb) i igra je radila skroz ok fraps mi prikazivao oko 50-60fps. Kada vozim i u guzvi znalo je pasti na 35fps, al doduse slaba je graficka bas za ta podesavanja pa sam to prihvatio. Međutim, ubijao me onaj microstuttering tj trzuckanje svake 2-3 sec kada vozim kola (ne dogadja se kada pjesacim). Zbog toga sam smanjio texture na high i sijeke takodje na high i na sharp, dok sam grass podigao na high. Igra sada ide skoro bez microstutteringa (javi se samo ponegdje i ne tako cesto), a pise da mi je zauzece VRAM-a nesto preko 2gb. tako da ti imas mnogo jacu grafiku od moje kao i cpu i slobodno stavi texture na very high igra izgleda značajno volje.

EDIT: igra mi je trzala najviše iz razloga što konstantno se učitava sa hdd (nemam ssd). Možda bi ssd popravio stanje ali nisam baš siguran jer su ljudi koji imaju ssd prijavljivali iste probleme bez obzira na generalno jače konfiguracije od moje (i7 16gb rama ssd i grx 970)
Sa SSD-om nećeš rešiti taj problem jer sam drugu instalirao baš na SSD i ostao mu je isti problem kao i meni bez SSD-a.
Citat:
Ekiman kaže: Pregled poruke
Da li si imao problema sa pregrejavanjem?
Nema to veze sa pregrevanjem. Igra definitivno ima neki problem bez obzira o kojoj verziji igre se radi.
Citat:
Becar kaže: Pregled poruke
Ne. Koliko sam priminetio cpu oko 60-65 max a gpu do mozda 70 stepeni. Cpu je bio na 100% a gpu na 97% zauzetosti (hw monior sam koristio).
Slična je kod mene situacija, al imao sam tih problema. Da imao sam sad ih više nemam tačnije zadnjih 7-8 sati igranja se nije desio ni jednom. Imam osećaj da što duže igram problem polako nestane.
Porsche je offline   Odgovor sa citatom ove poruke