tema: Morrowind
Prikaz jedne poruke
Stara 25.2.2020, 7:25   #1390
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Preporucio bih pocetnicima barem jedan ofanzivni skill da bude 40 na pocetku igre. Long blade ili blunt, po mogucstvu. I paziti na fatigue, kada je nizak dosta je teze udariti neprijatelja. Alhemicari ce preporuciti najlaksi nacin za spravljenje napitaka za staminu (I kako se najlakse obogatiti spamovanjem alhemije) ali ja nikada nisam koristio alhemiju.
Dokle god je skill 40+ a stamina relativno visoka, borbe ce biti lake i bez puno promasivanja.

Sto se tice kvestova, oni su meni uvek nesto usputno a ne srz igre. Tako sam i Skyrim igrao par godina pre zavrsetka glavne kampanje. Morrowind je odlican za istrazivanje jer je garantovano da cete svaki put otkriti nesto novo. Ili "osetiti" neki predeo drugacije. Recimo, godinama sam izbegavao Vivec city jer mi nisu lezali oni kantoni i silno trcanje po njima. Odlazio sam samo po potrebi. Odnedavno moi lik zivi u jednom malom apartmanu sa pogledom na lebdeci mesec i obozavam da provodim vreme u Vivecu, citajuci knjige izmedju avantura. Ili recimo Redoran naselja sa onim prostranim kucama nacinjenim of dzinovskih izumrlih kraba. Pre su mi bili meh a danas totalno kul. Redorani su kao nekakvi space samurai.
Inace politika u Morrowindu je dosta kompleksnija, ako se citaju svi dijalozi I knjige, shbata se da je u toku pravi mali rat izmedju velikih kuca Dunmera, te Tribunala i kulta Nerevara itd.

Jos jedna stvar, igra je u mnogome "osakacena" (mada i kao takva je odlicna a meni najbolja). Recimo kompletan Imperial Cult je trebao biti daleko kompleksniji I ostavljen za expansion pack, ali nije bilo vremena jer je Bethesda tada bila na ivici bankrota.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke