tema: Morrowind
Prikaz jedne poruke
Stara 25.2.2020, 13:44   #1394
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.203 puta na 933 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Pa naravno da roleplay treba igrati, inace se zanr ne bi zvao tako. Combat system mu je jbni rollplay ali ok, za to vreme valjda je bilo jos prihvatljivo. Mada su podjednako stare igre imale bolji sistem - Gothic npr.
Ja u igri lupam samo quicksave (ok, autosave se radi automatski pri odmaranju) i ne vracam se nazad posle neke odluke - ucinio sam onako kako sam smatrao da treba (roleplayed) i nema nazad, zivim sa posledicama svojih odluka.
Ako bi se igralo bas ono lawfull good - nema sanse proci lep broj thieves guild kvestova. Ja gledam da ne kradem u igri, osim kad bas bas moram, da ne ubijam nevine. OK, ubio sam par "nevinih" ali u okviru kvestova, ne mogu da kazem da mi se to dopalo - zato sam se i zalio na rigidan sistem dodeljivanja kvestova. Od jednog lika dobijas kvestove samo sekvencijalno. Nenasilni pristup prema "nevinim" NPC-ovima je, da bi se zavrsio kvest, cesto nemoguc. Onaj prefrigani kajit se pravi lud oko onih dwemer artefakata - da bi nenasilno resio kvest neophodne su nestvarne (za taj nivo tako rano u igri) stealth vestine. Ne resis taj kvest moras da trazis u istoj gildi kvestove na tri druga mesta do kojih jos treba i stici a preslab si u igri. Najlakse je (bar na pocetku) ufurati se u mages guild - kvestovi su dosta jednostavni, nekonfliktni i primereni ranom razvoju lika. Thieves guild kvestovi su za nizi stepen razvoja lika veoma zahtevni da bi se igrao lawfull good pristup... (a i kontradiktorno je ebg, lawfull good a krades)

Poslednja ispravka: Laskaris (25.2.2020 u 19:12)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke