tema: Morrowind
Prikaz jedne poruke
Stara 7.8.2020, 4:09   #1402
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Morrowind


Moj skrinšot, Iščupan sa jedne stare teme na redditu. Ništa posebno, ali rekoh da podelim. Koristio sam purple haze enb, nije bio loš.

Sećam se ove scene kao da je bilo juče. Ja, vitez-u-pokušaju, u nalickanom čeliku, stojim kraj jezera Amaya, a u daljini tornjevi Arkngthand-a, prve Dwemer tamnice koju posećujemo u igri tražeći onu prokletu dwemerovsku kutiju slagalicu... To su krvavi ali slatki počeci iskustva zvanog Morrowind.

Koliko samo obožavam ovaj predeo. Simpatični, mirni gradić Pelagiad je odmah iza mene, uljuljan u plodnim brdima Askadije. Pelagiad je delić carstva koje još uživa u blagostanju, ne sluteći šta mu se sprema. Valjda sva carstva tako padaju. Pobogu, pa ovde i obična imperijalna straža nosi kvalitetan čelični oklop kojem bi 200 godina kasnije pozavideli svi legati. Napred je kamen-šuma Balmora, naizgled miran grad, a gnezdo uličnih kriminalnih sindikata i narkomana. A istočni put, tik uz jezero vodi ka sunčanim plantažama Surana. Ni kolosalni, slanim vetrom oprani kantoni Viveka nisu daleko ka jugu. Uz široke stepe Grazelandsa čiji pozlaćeni talasi udaraju o obronke Crvene planine, ovo je moj omiljeni region. Zato sam, nakon skromne večere u Halfway taverni u Pelagiadu, često voleo da kampujem tu kraj jezera Amaya, i osmatram zvezdano prostranstvo. I razmišljam, šta dalje?

Jer kako opisati osećaj kad igraš jednu igru deceniju, dve? Kada uhvatiš sebe u traganju za još jednim nepoznatim kutkom igre, brdašcem, drvetom, bilo čime što će izgledati novo. Džaba modovi, oni pružaju samo trenutno, varljivo zadovoljstvo. Stojim tu na obali, dok osluškujem Kunthara, brata norda, kako recituje "ABCs for Barbarians". Kaže stigao je u Pelagiad samo da prenoći, a ovde je već mesec dana, uglavnom provodeći dan u skupljanju alhemijskih sastojaka pokraj jezera. Plodne njive i dunmerke su ipak primamljivije od legionarske postave u Gnisisu i deljenja sobe sa gnusnim orcima.

A ja čekam narednu noć i njen zvezdano-rumeni odsjaj u jezeru, u kom se Maser nemo ogleda. I pitanje šta dalje. Pobiti po stoti put patetičnu bandu krijumčara tu u pećini Mannammu, napiti se sujamme u kući zemaljskih naslada u Suranu (oh Runa) ili junački tragati za jedinstvenim artefaktima po bizarnim ruinama inficiranim daedrama, a koje ću gomilati u Cosadesovoj kući dok mu se na nos ne popnu. Ili, možda, kreirati novog lika i roleplay-ovati bijednog siromaha, paupera, koji egzistira proseći po masnim ulicama Vivek sitija?
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 8 korisnika se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
Andross (7.8.2020), bokela (7.8.2020), Dovahkiin (7.8.2020), makiem (8.8.2020), Mandragora (7.8.2020), mvasic (7.8.2020), Skenderevo (7.8.2020), voodoo_ (7.8.2020)