tema: Morrowind
Prikaz jedne poruke
Stara 8.8.2020, 6:18   #1407
Guerrinus
Član
 
Član od: 31.12.2017.
Poruke: 223
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 113 puta na 50 poruka
Određen forumom Re: Morrowind

Dovahkiin - Kod mene je još gora situacija, ostao bez kompa a još nisam uzeo novi jer hoću jaču mašinu za Starfield i šta još ne. A slobodnog vremena na pretek ovih dana (osim što sam novopečeni otac), pa me hvata opet ta nostalgija.

Ja sam počeo da čitam tes lore negde 2002/2003 nakon prvog prelaska Morrowinda. Internet je tada, a pogotovo na selu, još uvek bio novina. Kupiš nekoliko sati na kartici i moliš se Bogu/duhovima predaka da radi veza, a žuriš jer treba kasnije stići na basket. I onda sam, nekako, pronašao sajt imperial library koji i danas postoji. Tu sam provodio sate iščitavajući članke, uz naravno samu igru gde sam čitao sve knjige i dijaloge.

Inače u tom ranom periodu Morrowind zajednica je bila pravi mali kult. Naivni, bezazleni ali ipak kult. Fanovi su otvarali blogove, one što danas izgledaju arhaično i nezgrapno, posvećene karakteru iz igre, te bi svakodnevno zapisivali svaki korak, uz prateće skrinšotove. Likovi su bukvalno živeli i disali Vvardenfell, pišući prave male romane. I rani modovi su nekako imali dušu (na tebe gledam i smešim se, Beli Vuče od Lokken Planine), a moderi su čak kreirali i dečje modele, nešto što je Bethesda, lenjo, uradila godinama kasnije tek sa Skyrimom.

E i rani dani reddita su bili zanimljivi, dosta nas fanova se tamo okupljalo, pevajući himne i hvalospeve u slavu Morrowinda, te s razlogom postavši poznati kao Morrowind elitisti, na koje su noviji fanovi zgraženo gledali kao na sektu religijskih fundamentalista. Eej, bre, pa jel znaš šta je Morrowind bio godine gospodnje 2002?

A tamo negde 2013/14 sam ozbiljno planirao da pokrenem youtube kanal posvećen isključivo Morrowindu (možda sam i o tome već pisao ovde..). U planu je bila i Morrowind serija, smeštena u igri, a već sam imao 1. epizodu snimljenu, trajanja oko 35 minuta. Radnja se vrtila oko zombi apokalipse, inspirisana playstation survival horror igrama. Prva epizoda je bila smeštena u Seyda Neen, glavni junak over-the-top paladin Stendara a kasnije bi mu se pridružili Fargoth i još neki likovi. Projekat je ipak bio preambiciozan. Skoro mesec dana sam radio prvu epizodu. Snimao scene da izgledaju sinematski, iz više uglova, a neke scene u enterijeru bih namerno snimio da liče na cut-scene iz Resident Evil-a. Čupao sate i sate audio zapisa iz Morrowinda i Obliviona, spajao i kombinovao u prave, smislene dijaloge, plus sam radio glas glavnom liku i jednom dunmeru (samo da bi me kasnije nedelju dana bolelo grlo). Da ne pričam tek koliko je trajalo editovanje. Krajnji rezultat je ipak bio zadovoljavajuć. Kolaž horora, komedije i akcije, uz audio efekte (npr. zvuci oružja i magija su iz Obliviona, zvuci zombija iz RE2), autentičan dijalog, velika akciona scena na kraju epizode (zamisli hordu zombija kako napada Seyda Neen). A onda sam shvatio da je jedan život prekratak da snimim čitav serijal i obrisao tu epizodu.

Pored toga snimio sam nekoliko kraćih filmova, kao One Night in Suran, u kojem pijani nord troluje čitav grad Suran i završava se tučom u baru.

A planirao sam i serijal ozbiljnijih analiza igre, kao što mnogi youtuberi danas rade za Skyrim, tragajući za sitnim, interesantnim detaljima. Tu sam tek svašta otkrio, možda bih mogao kasnije da napišem par otkrića.
Guerrinus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Guerrinus na korisnoj poruci:
bokela (11.8.2020)