Prikaz jedne poruke
Stara 23.8.2022, 20:24   #1050
nexexcalibur
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.2.2009.
Lokacija: Belgrado
Poruke: 9.726
Zahvalnice: 1.639
Zahvaljeno 3.775 puta na 1.843 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Prvi komp 2002. MB Soft u Brankovoj 22. Ubogi Celeron na 2ghz, zeznuli mi, mislio sam da mi pakuju pentium. Grafulja naravno nvidija MX440. Na tom kompu sam imao reklamaciju, morao da vracam masinu, ispada da je jedan stik rama bio falican sto sam i ja kao klinac izvalio preko memtesta. Monitor katodna cev samsung syncmaster 17", secam se da je imao flat screen. Gaming highlight kad je hard disk konacno proradio kako treba i pokrenu GTA SA u stabilnih 30 fps.

drugi komp 2008. Gigatron KIROVLJEVA OG lokacija. Idemo malo na AMD Athlon 7750 Black Edition (malo se i overklokovalo), grafulja naravno nvidija GTS 250. Na ovoj masini mi je isto crkao jedan stik rama, nisam se *****avao sa gigatronom vec direkt mejl kingstonu i braca su mi poslala novi iz UK cim im je stigao moj falicni. Monitor 22" neki samsung, imao par mrtvih piksela, zamenio i doplatio za u to vreme samsung T220 GOAT monitor, secam se da je kostao 22000 din.


Velika susa nakon toga, bilo je bitnijih stvari u adolescenciji i secam se da sam komp koristio samo za filmove i serije.
Treci komp 2016., pod velikim uticajem SK (verovatno ovde negde u arhivi ima i teme), odlucio preko madjarije i KP sam da sklapam masinu. Vracam se na intel sa i5 6600k, z170-a (overkloaking gas i dalje) i grafulja naravno nvidija GTX 1060 6 Giga varijanta (ubedljivo najbolja kupovina do sad u karijeri). Sa Paskalom je nvidija stvarno napravila pometnju. Nesto kasnije uzimam i AOC C24G1, VA panel, visok refresh rate.

Od tog kompa je u ovom sad ostao samo sata ssd, hard disk i napajanje. Sve ostalo je zamenjeno ukljucujuci i monitor.

Jbt svega se secam iz glave (mnogo se sati i dana istrazivalo pre kupovine, nije ovde standard visok pa da menjas komponente kao carape)

Uzivajte u gamingu veceras i nek padnu cene ovih grafickih jos malo
nexexcalibur je offline   Odgovor sa citatom ove poruke