Prikaz jedne poruke
Stara 17.9.2022, 12:40   #1096
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.012
Zahvalnice: 1.800
Zahvaljeno 959 puta na 583 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
Porsche kaže: Pregled poruke
Kod mene je situacija trenutno takva da nemam nista sem kucista, HDDova i SSDova.
Znaci treba sve ostalo uzeti.
Dugo sam planirao i mislio da kupim 3070ti medjutim promenio sam da to bude 3080.
Ja iskreno ne zurim nigde ali samo se nadam da opet ne odu cene gde ne treba.
Jedino sto me mori ovo sa potrosnjom karte i koje napajanje odabrati i da li preci na DDR5 platformu.
Sto se tice izlaska nove serije grafika to ce da se oduzi poprilicno dok izadju ti neki modeli pa dok se cene normalizuju, verovatno pre marta onda nista.
ja se pitam i da li ce u slucaju osetnijeg pada cena grafi da skoce cene ostalih komponenti, jer ce masovno da im skoci potraznja. i da na kraju (sve i da ne bude nepredvidjenih okolnosti, kao sto valjda nece) dodje na isto.

ovo za ethereum majnovanje se manje vise znalo, ne verujem da ce zvanican datum prekida da donese drasticne promene, pogotovo kod nas, gde se gtx 1660 i dalje prodaje za 400e.

kao podvarijanta o kojoj sam i ja razmisljao jeste da uzmes solidnu osnovu, maticnu sa 4 slota za ram (popunis 2 sa po 8GB) i jaci procesor + rx6600 sa kojom bi mogao da premostis neke dve godine. i onda za 2 godine prodas rx6600 i uzmes neki dobar rtx 5xxx. i miran si sveukupno 7-8 godina.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke