Prikaz jedne poruke
Stara 19.9.2022, 13:02   #1118
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

ispade da su ljudi razmazeni ako ne sede i igraju igre iz prethodnih 20 godina, nego hoce nove. ja vec dve godine eksperimentisem, isprobavam zanrove koje inace ne volim i igre koje me nisu prvilacile, a dobro su ocenjene, kako bih izvukao neku slast sa starim kompom, ali jednostavno ne ide.

nije to prosto da mi smeta zastarela grafika, odavno se ne lozim na nju. i witchera 3 sam odigrao isto kao i ti jer sam koristio istu karticu, ali sam ga dao kao poznati primer.

jeste da midrange komp danas kosta skoro duplo vise nego sto je pre 8, 9, 10 godina. ali sve je poskupelo, a da ne budemo baksuzi - nisu ni plate iste kao pre 10 godina. a i da nije tako, dokle odlagati? realno, ako komp menjas na 6 godina kao ja (a sada je bilo 8 zbog ovog haosa sa cenama), dovoljno je da izdvojis 167 evra godisnje i mozes da kupis komp od 1.000 evra svaki put. to je bukvalno oko 1.500 dinara mesecno za nesto u cemu mozes da uzivas svaki dan, koliko god vremena da imas. pa tolko ljudi potrose da dva puta izadju na kafu, popuse toliko za dva dana, odgledaju dva filma u bioskopu sa nekim itd... kada tako gledas, a tako se i igras, to nije neki novac, ali je problem sto ljudi ne skupljaju na vreme po mrvu, nego kada je vreme za novi komp - "otkud mi da iskesiram tolke pare".

nije sve crno i belo. nije ili" 240fps u 1440p", ili "drljaj igre od pre x godina, ima tu dobrih naslova". sigurno i ima, ali dok iskopas, isprobas i prodjes kroz gomilu naslova da bi dosao do skrivenog gem-a, smuci ti se i da ga krenes.
meni je dovoljno da sve mogu da furam na 1080p sa mid podesavanjima, da imam 60fps. ako je to preterano, onda bih voleo da dodjes da vidis kako na mom tv-u izgleda 30fps i 900p i kazes mi dal je razmazeno sto mi se ne svidja.

ko sto rece buraz, vreme gazi sve. ono sto mi je nekada bilo dovoljno vise nije, ne zato sto sam besan, vec zato sto je izgustirano. da nije tako i dan danas bih pikao varijacije tetrisa.

@makiem
koji komp ti imas i da li i kada planiras neki novi? ako je ovaj iz profila znaci da si vec menjao gtx960 od 2gb za rx580 GTS od 8gb, a ta kartica ipak moze da pogura vecinu naslova dovoljno dobro. sve zavisi od svega. sve je u balansu. sta menjas, cime, koliko volis da igras igre, koliko imas vremena, koliko imas para da mozes da potrosis itd itd, da se ne ponavljam. mada se ponavljam vec dugo. odmoricu malo.
polarnimeda je offline   Odgovor sa citatom ove poruke