Prikaz jedne poruke
Stara 28.9.2022, 1:45   #1246
SAJEVAC
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.12.2008.
Lokacija: Sremska Mitrovica
Poruke: 6.505
Zahvalnice: 597
Zahvaljeno 561 puta na 516 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku SAJEVAC
Određen forumom Re: Cene grafičkih kartica

Citat:
buraz kaže: Pregled poruke
Za prvi deo posta se slazemo, za drugi si me pogresno razumeo. 1070 je bila oko 10% jaca oko 980ti (u novijim igrama i vise), ne 50. Moja poenta je bila da se do Pascala ocekivalo da x70 serija za nijansu nadmasi prethodnu x80ti seriju po midrange ceni (400-500$). To se sve promenilo sa Touringom kada je 2080ti otisla na 1200$ i bila svegs 30% “sirovo” jaca od 1080ti, a 2070 cak i slabija od 1080ti sa 3GB VRAMa manje, a visem MSRPu od 1070. 3xxx je donekle vratila taj balans cena i performansi, uzevsi u obzir inflaciju. No onda ulecu mineri, pandemija i skalperi, tako da je u realnosti 3xxx serija bila najskuplja ikada.

Nvidia ocigledno nije dobila dopis da je GPU mining gotov pa se i dalje voze na tim cenama.


Sent from my iPhone using Tapatalk
U principu,ja mislim da se cene skoro nece stabilizovati i da ludilo tek pocinje,ali sto dole kolega kaze,da mazim kartu ne pada mi na pamet...Dok je u mom vlasnistvu,bice izrabljena,a kada dodje vreme za zamenu,onda cemo videti sta cemo...Tesko onom ko sklapa celu konfiguraciju sad za gaming,jer to sto sada mozes da uzmes za 2000e,pre svih tih cuda koje si nabrojao,moglo je za 1000e.....Iskreno ni najmanje mi se nije davalo za grafu 80 000,ali prosto izludeo sam vise bez grafe,a jedina stvar sto me u celoj prici iritira jeste,sto da sam pre 3 godine,tolike novce izvdvoio,sad bi imao daleko bolju konfiguraciju.....
SAJEVAC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke