Prikaz jedne poruke
Stara 13.12.2008, 11:31   #146
Stefan Milovanovic
Novi član
 
Član od: 26.4.2006.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom

Avanture imaju dusu...pruzaju jedan otudjeni aspekt samom pojmu igre...guraju te ka zaboravljenom cilju koji je nekada bio poenta samog programiranja istih...teraju te da RAZMISLJAS...i ma koliko to ponekad nebulozno bilo - pritiskaju te da 'izmislis' logican izlaz ili da pak ocenis njihovu zagonetku kao 'nepotrebno tesku kocnicu'...ali kako god da ti pristupe - uvek teze slicnom:

1. Ne zele tvoje dragoceno vreme uvek (niti tome teze...vec samo onda kada si spreman za njihov izazov)
2. Ne zele tvoju opsednutost njima (vec samo blago opterecenje narednom zagonetkom...na tebi je koliko ces opteretiti svoju javu...retko kada ces primiti mail tipa - "We are waiting for your presence - it is essential that you come so we can do the same thing that others did before us - we can pretend that nobody did it before us - that will push us forward easier..." - pretpostavio sam sadrzaj ovog mail-a...nemoj da mi zameris...ali vecina tako zvuci...zar ne?!...pogotovu kada ih ti cujes...)
3. Ne zele tvoj broj kreditne kartice i tvoj mesecni doprinos (vec samo tvoju iskrenu i nesebicnu reklamu kada sa odusevljenjem pridjes tvom 'fellow adventurist'-u i kazes mu: "EJ...vredi svaki kilobajt...svaki trud da ne zahteva pixel shader nestoXnesto cisto da bi izmuzla kesh iz necijeg dzepa [tipa - "Najnoviji shooter - 'pa onda - taj i taj' - zahteva pixel shader 4.0 i minimum 1 GB graficke memorije DD3 da bi mogli da Vam pokazemo koliko realno moze da se klati grana na drvetu...bla...bla...bla...i...slicno...ko da je mene briga da li se grane na drvecu klate...valjda me vise zanima sta se desava ispod fizickih modela koji glume ludilo...valjda me zanima sta se desava sa glavnim junakom...da li neko spava sa njegovom majkom a da on ne zna recimo?! Da li njegova kuca gori i da li postoji nacin da ja to sprecim - krajnje je nebitno da li cu videti njisanje grana ispod buktinje krosnje koja moze da ugrozi mog junaka...ko razume...shvatice...i to...]...EJ...vredi..vredi...svaki neprospavani sat koji mi je oduzela pokusajima da shvatim kako dalje..."...)

Ovim...dolazimo do moje zavrsnice...OBOZAVAM SK...OBOZAVAM KUZMINE TEKSTOVE (strasno mada tupi u zadnje vreme...a i inace...to ga na neki nacin i izdvaja...so we can let it slide...)...ali...moje pitanje je sledece:

GDE JE - SLOBODAN MACEDONOVIC?! - na dnu Dunava?! - primate njegovu platu?!...dajete crkavicu balavcima da rade opise avantura dok coveka nema...tesko Vam je da objavite da je pionir u opisivanju avantura dao otkaz...mozete da nasamarite masu ali ne i mene...tesko je prihvatiti njegovo odsustvo i idalje placati istu sumu za SK...nije da ne vredi...vredi...nema mu premca...priznajem...ali bar budite ljudi pa udostojite nas ...onu malu grupu koju zna koliko je Slobodan Macedonovic ucinio za promovisanje avanturistickog zanra u Srbiji...dozvolite nam da zalimo...da pustimo suzu sto ga vise nema...a ako je tu i iskoristio je neki zaostali stimulans da ode i poseti Aspen...neka se ne vraca dok ne napise neki zaebani review-neke zaebane avanture inace cemo sami da ga smestimo u Dunav...sa sve betonom na nogama (to i nije tako tesko - svaki treci prijatelj mi je sam mesao malter za kucu...samo se nalije na noge...)...i tesko da ce neki adventure clue da ga iskopa odatle...i tako...: ) ...smesni su mi review-i ovih novih 'mladih nada'...nemam nista protiv toga (da se ne lazemo Zoran sa foruma i Shlaymara i jos par ljudi bi pisali bolje review-e ali sta je tu je)...ali covek je bre zasluzio bar da mu date odjavnu spicu na tri strane (sa sve slikom)...ako to ne dobije uskoro...popicete bojkot s' moje strane...i tako...

Eto i ja da udarim koji line ovde...igram avanture oduvek i tvrdim da nema sansi da me udarite negde a da ne znam sta je sta ako su avanture u pitanju (sem ako su zaostali-nepotrebni-marketing proizvod...plasiran sa ciljem da se uzme koja banka avanturistima...steta sto razvojni timovi avantura tog tipa uvek zaborave zlatno pravilo pravih i okorelih avanturista....a ja cu sada ovde da ga stavim na caps-lock i da ga boldujem...cisto da im pomognem...dakle - MI PRVO ODIGRAMO AVANTURU...AKO STVARNO VREDI...KUPIMO ORIGINAL...I BACIMO KOJU BANKU ZA NAREDNI PROJEKAT...to zna svaki pravi razvojni tim avantura!...i tako)

Za kraj...da Vam bacim neki predlog na moju ruku:

1. Last Half of Darkness: Beyond the Spirit's Eye (Nisam video da ste bilo gde spomenuli ovu igru...noviji datum...fenomenalna je...horor avantura - sjajna atmosfera)

2. Shivers 1&2 (Sierra - Old skul - horor avantura - prvo lice - sjajno sto se mene tice - ne dozvolite da Vam uvale Shivers 2 na jednom disku necete moci da zavrsite igru )

3. Day of the Tentacle - Matori kretenizam od avanture - evergreen avantura

4. Scratches - sjajna atmosfera - noviji datum - horor avantura

5. Stupid Invaders - kopajte sami

Ovo je tek tako neka lista koja mi je izletela iz secanja...kada se skoncentrisem dodacu...

Pozdrav svim ljubiteljima avantura.

Poslednja ispravka: Shlaymara (13.12.2008 u 17:05) Razlog: Spajanje postova
Stefan Milovanovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke