Prikaz jedne poruke
Stara 13.12.2008, 21:28   #148
zoran845
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.6.2007.
Lokacija: Naissus (M.S.)
Poruke: 4.729
Zahvalnice: 872
Zahvaljeno 2.575 puta na 1.457 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku zoran845
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Stefane Milovanoviću, prvo hvala na pohvalama (ako sam te dobro razumeo). Tvoj (iznenadni - verovatno i za tebe samog) monolog me je malo zbunio i ostavio u nedoumici/nedoumicama.

Prvo, nije mi jasno kako je jedan zagriženi poklonik avantura (kako samog sebe vidiš) mogao da izdrži da toliko vreme bude član foruma, zna za podforum "Avanturističke igre", čita priloge, prati "Pogodi avanturu", a ni jednim slovom ne uzme učešće u bilo čemu od toga. Ako sam te dobro shvatio takvo ponašanje objašnjavaš pomanjkanjem "avanturističke" strasti, znanja i interesovanja kod nas koji ponešto u ovom kutku napišemo (ubrajam tu i sebe, mada si mene i Šlajmaru izdvojio iz "mase"). Ako je tako, mislim da grešiš, jer i površno praćenje tema ovog dela foruma (a "Pogodi avanturu" naročito) jasno pokazuje da ima itekako puno aktivnih zaljubljenika u avanture, ljudi koji su dosta toga odigrali, pročitali i na druge načine saznali o avanturama. Ja lično cenim i one koji nisu puno igara prešli (i sam nemam bogzna kako dugi i "kvantitetan" staž "avanturaša"), samo ako vidim da su zaintrigirani lepotama žanra u kome dobra priča nosi šnjur pred šarenim grafičkim krasotama.

Upoznao sam ovde mnoge interesantne, pametne i neobične ljude i proveo brojne lepe časove razmenjujući sa njima (uz obavezno zezanje) iskustva i znanja iz nama omiljenog žanra igara, pa mirne duše i pri čistoj svesti mogu da kažem da se po sobi "Avanture" vrzmaju neke od najzanimljivijih/najgotivnijih faca ovog foruma.
Neću naravno da ih nabrajam, jer se lako uočavaju, a i ne bih da moram da im određujem redosled kojim će biti spomenuti.

Mislim, dakle, da si dobrano pogrešio što te ljude nisi zapazio i uključio se sa njima u opušteno druženje i učenje.

Za kraj ti predlažem da, bio zadovoljan onim što možeš da pročitaš na forumu ili ne (a budući da misliš da imaš štošta da kažeš o avanturama) aktivnije učestvuješ u celoj stvari. Moj savet ti je da, recimo, napišeš svoje viđenje nekog od naslova koje si nam preporučio i tako nam na najbolji način pokažeš kako treba sa strašću (koja ti se čini da ovde fali) besediti o avanturama.

Pozdrav

P.S. Ja cenim "tok svesti" kao izražajno sredstvo u beletristici, ali mislim da mu nema mesta kada želiš da izneseš neke konkretne stvari koje si na forumu i u časopisu SK zapazio.
Uz tešku muku sam pročitao tvoj monolog.
zoran845 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke