Prikaz jedne poruke
Stara 14.12.2008, 2:41   #150
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Ja nisam imao snage.
Nekad su knjige obimne, al brate nekad su i debele , if u nou wat aj meen .
vidis, stefane, nisi bas skroz u pravu ovde imamo veoma autenticne likove, koji obozavaju avanture a jos vise od njih vole da zakeraju, kukaju i prigovaraju

sad, bez zezanja, na SK forumu i podforumu avanture mozes naci ekipu koja bi da krene da radi avanturisticki casopis pojela za dorucak Svet Kompjutera, 99% internet sajtova i svetskih casopisa koji su u vezi sa avanturama. Pjanovic bi, naravno, bio editor in chief.

U vezi Macedonica - on i njegovi opisi jesu sinonim domaceg avanturizma i opisa igara (igara uopste, ne samo avantura), a to je jednim delom zasluga toga sto konkurencija prakticno dugo nije postojala Svetu Kompjutera, a drugim dobrim delom zasluga njegovih samih opisa i stila koji nikad nije gubio na informativnosti i citkim, zanimljivim "skolski" odradjenim tekstovima, uz cesto provlacenje interesantnih pojedinosti vezanih za igru, kao sto su istorijski podaci i slicno.

O tome da na forumu ima "avanturistickog impulsa" mozda ce ti najbolje govoriti cinjenica da cu neku tablicu na Pogodi Avanturu ili opis igre procitati sa istim ili cak i vecim zadovoljstvom nego sto sam i sto bih procitao Macedonicev tekst, a i sam spadam u one koje su prve avanturisticke korake sticali citajuci njegove redove.

Sto se tice novih opisivaca u SK, oni su u startu osudjeni na poredjenje sa necim sto je postavilo standarde tako da im nije bas jednostavno. Meni se cini da previse pokusavaju da "skinu" Macedonicev stil umesto da pisu svojim, mada ovo govorim sa rezervom jer sam tek mestimicno i na preskoke procitao novije opise.

To da si se odlucio za pracenje foruma bez ucesca mogu da razumem, medjutim onda nisi bas u najboljoj situaciji da sagledas neke stvari. Kada i sam krenes da ucestvujes kucanjem pored citanja, upoznajes aspekte koje su te mozda mimoilazili ili nisu bas bili ocigledni. Zoran ti je dao super savet - mozda si i najveci avanturista od svih nas, ali to niko nece pouzdano znati niti ce primetiti u potpunosti iz tvog posta, koji je u stilu "polu-avanturisticke revolucije".

Isto tako, niko ti to nece uzeti za zlo u opustenoj avanturistickoj forumskoj klimi i konkretno reci nesto tipa - vidi ovoga, dosao nama da soli pamet.

Poslednja ispravka: dijego_ (14.12.2008 u 2:55)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke