Prikaz jedne poruke
Stara 21.9.2022, 12:31   #20
NastyB
Banned
 
Član od: 20.8.2007.
Lokacija: South Park
Poruke: 2.627
Zahvalnice: 164
Zahvaljeno 902 puta na 538 poruka
Određen forumom Re: Return to Monkey Island

Odigrao sam nedavno, zbog ove igre, sva prva 4 dela MI serijala. Prva dva sam igrao i u onom starom SCUMM stilu i remasterovane verzije, pa sam jednom odigrao i Tales of Monkey Island koji nije ni blizu kvalitetu ostalih igara...

Ono što hoću da kažem - obožavao sam da igram pikselizovane verzije iz 90 i neke. Curse of Monkey Island je grafički najbolji deo (po meni), nije mi smetalo ni 3D izvođenje u Escape from Monkey Island. Remasteri prve dve igre su me oduševili jer su zadržale duh originala ( u koji si mogao da se "grafički prebaciš", sa sve komentarima tvoraca u prvom remasteru, jer je cool slušati Gilberta i Šefera kako seire o prošlosti.).
Sve te igre su bile prokleto zabavne, sa puno zanimljivih i zaguljenih zagonetki. I sve imaju POTPUNO RAZLIČITO grtafičko okruženje.

Zbog toga mi grafika RTMI ni najmanje ne smeta. Videti karikirane stare likove, čuti stare (ne sve), vrhunske glasove glumaca, prvenstveno Dominika Armata - to je žestok šamar nostalgije. I dalje je tu šarmantni humor koji krasi sve MI igre koje je Gilbert pravio... Gotovo sve je tu, osim onoga što MENI LIČNO najviše smeta - igra je prelaka.

Dok sam se u prve dve zaglavljivao u prvih pola sata ( sad kad se setim par dana nerviranja (nije bilo interneta kao danas) što ne mogu da osvojim pehar za pljuvanje u dalj...), u ostalima nešto kasnije, ovde posle dva sata igranja nisam stigao ni da oznojim moždane ćelije. I to na "hard nivou" igre. Da, provaljujem da treba uzeti "onu knjigu" da bi zamenio tamo, uraditi ovo da bi postigao ono, ali pre toga mora ovo što je očiglednije... nekako, sve je tako očigledno, kao da je igra, zaista, pravljena za decu do 12 godina, što je, bar meni, poražavajuće. Pucate na nostalgiju STARIH IGRAČA sa referencama na prošle nastavke praveći igru za decu???

Ali svejedno uživam. Ako bar ništa u humoru i Dominiku Armatu.
NastyB je offline   Odgovor sa citatom ove poruke