Prikaz jedne poruke
Stara 5.2.2008, 20:01   #108
nets
Član
 
Član od: 1.12.2007.
Poruke: 64
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 16 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
A Discworld Noir, Broken Sword 2...? To su ''čistokrvne'' avanture, a pojavile su se i na konzolama Ako si mislio na igre koje izlaze isključivo za konzole, onda si možda u pravu (ne znam, pošto ne pratim ).
Mne, mislio sam "izuzev izuzetaka". BS 2 je već bio interaktivna priča, pa se lako mogao portati (nisam znao da je portan).
Da se razumijemo BS 2 je dobra igra, dok je Discworld Noir odlična igra.
Ja se sićan Maniac Mansiona na NES-u, znači li to da je MM čit igre koju ne priznajem? Ne.
Ono što ti mogu reći:
-Postoji i Starcraft za konzolu. Poanta je u tome da izvorno nijedna od igara u ovome postu nije osmišljena za konzolu. Klinci koji igraju Spužvu Boba i Shreka jednostavno ne mogu riješiti te zagonetke. Nisam ni ja mogao dok sam se igrao na konzoli i umišljao da znam igrati Buraia (heck, i danas mi je preteška).
Drugi problem je što je ***** teško pretvoriti u prehrambeni proizvod, a portanje igara među konzolama to je ako se ne rade za konzolu. Ako si igrao loše portove dobrih PC igara (dakle Starcraft), znaš o čemu govorim. Slično je i s popularnim kako avanturama, tako i pucačinama na PCju. Jednostavno je drugačija navigacija, drugačija interakcija itd. PS je napravljen za PES, i za to ga treba koristiti. Širenjem konzolaškog tržišta širi se i prostor za dobre avanture na konzolama, no one će i dalje ostati iznimka nego pravilo i njihova loša prodaja će učiniti da će rijetko tko riskirati takav potez kad prosječan igrač avanture nema konzolu nego PC.
nets je offline   Odgovor sa citatom ove poruke