Prikaz jedne poruke
Stara 25.11.2007, 0:07   #83
Diego
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 427
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 114 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Ja ne kazem da mora bezpogovorno tako da se prelazi sa lokacije na lokaciju, samo je stvar da se pruzi izbor. Ako mi se cefne tog dana, ima da hodam po dvadeset spratova zamka gledajuci svaku stepenicu i prouchavajuci svaki delic i sharu na zidu, ima da kliknem na svaki od 100 svecnjaka znajuci da ce komentar za svaki da bude isti. Sledeci put cu hteti da predjem sve to u sekundi, prostim kliktanjem, ili da otvorim mapu i da se pojavim na mestu gde sam vec bio bez potrebe da ponavljam istu rutinu ako to ne zelim. Realizam je odlichan, dok nije suvishan. Medjutim, nije samo u tome stvar. Igra moze da ima sistem brzog prelaska, a da neka druga sitnica ili sitnice utichu na brzinu, na izvodjenje uopste. Na primer, moras da sacekas da se ekran sporo namesti onako kako su programeri zamislili pre nego sto ti dozvoli da nastavis sa igrom, ili da neki lik dodje do svog polozaja ili odradi neku svoju rutinu prvo. Trchanje ili ne? To je verovatno stvar karaktera igre i shirine unutar jedne lokacije. Poarou i stvarno ne lezi da trchi, a Brajan Basko bi morao da nauchi.

- humor
Ne mogu da kazem da je igra losha samo zato sto nema humora uopshte. Mogu da kazem da je losha ako pokushava da bude smeshna na otrcan ili totalno neduhovit, predvidiv, glup nachin. Isto tako, dajem sebi za slobodu da kazem da volim igre sa dobrim humorom, i da smatram da ipak, koje god tematike avanture bile, uvek moze da se nadje mesta za dobar, makar i minimalan suptilan humor. Ne ocekujem Del Boja da izleti da me zasmejava dok igram Myst-ove neke, ali bar i retki humor u dobroj upotrebi moze da donese jos jednu dimenziju igri, bila ona cak i ozbiljna, ili horor. Dodushe, zavisi i sta je kome duhovito. Ne moram da crknem od smeha na svaku foru. Dovoljan je i osecaj da te neka rechenica ispuni u tom smislu. Klasichnih komichnih avantura je bilo malo poslednjih godina, ali tu su sad Sam Max, Ankh, Al Emmo... I dobro je za buducnost zanra da bude sto vise igara svih vrsta, pored vec brojnih odlichnih horora i misterioznih. Verovatno je najteze od svega pogoditi pravi spoj dobrog humora u jednoj misteriji, ali i komicnu igru naterati da bude komedija u sluzbi onoga sta jeste od pocetka - avantura.
Diego je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku Diego na korisnoj poruci:
Ketchua (12.11.2008), Pjanovic (25.11.2007), Shlaymara (25.11.2007), snežana stanković (25.11.2007), zoran845 (25.11.2007)