tema: [Android] HTC Desire
Prikaz jedne poruke
Stara 15.4.2011, 23:33   #64
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: HTC Desire

E ovako nakon koristenja uredjaja 10 dana ovo su moji utisci.

Krenucu od samog OS-a. Android kao sistem je jako dobar i u kombinaciji sa hardware-om koji desire ima u sebi odlicno radi. Jednostavan je i predstavlja multifunkcionalni OS. Da pojasnim ovo multifunkcionalni, to je OS koji nudi koristenje po uputstvu i napredno cackanje po sistemu za razliku od iOS-a, Symbian-a a i WP7 sistema koliko mi se cini. Ono sto bi zamjerio ovom sistemu je to sto aplikacije nakon gasenja ostaju jedno vrijeme u memoriji u slucaju da ih pozovemo nazad. Iako su u Idle rezimu rada nekako bi mi vise odgovaralo da ih momentalno ugasi. Neki se zale na multitasking a ja nikakav razlog za to nisam nasao jer sam znao skidati igru sa marketa, igrati igru i slusati muziku u isto vrijeme.

Displej je odlican i sva onoa prica oko Retina displeja u iP4 mi nekako nije jasna jer ja uz moju najbolju volju da vidim piksele na ovom ekranu nikako nmg. Boje jasne i ciste, odziv ekrana fenomenalan kao i osjetljivost na pritisak.

Kamera
Kamera je sasvim dovoljna za jedan telefon. Sve te price i pljuvanja po kameri su za mene glupost jer ako zelim dobru fotografiu necu je praviti sa telefonom, ni kompaktom nego cu koristiti dSLR ili SLR Podesavanja kamere su standardna (Brightness, Saturation, Contrast, Color mode...) i fotografije kao sto se vidi iz jednog od mojih postova sasvim su zadovoljavajuce. Kamera ima Point focus to znaci da pritiskom na ekranu odaberete dio koji ce kamera da fokusira. Blic je jako dobar takodje. Jedina veca mana kamere za sta nije kriva sama kamera je snimaje u 720p. Krivac je memoriska kartica ij nedostatak interne memorije koja je kud i kamo brza sto se upisa tice, pa se javlja sjeckanje i stopanje video snimka prilikom snimanja.

Zvuk
E to je slaba tacka ovog telefona. Zvucnik je sasvim jasan i dobar za potrebe zvona ali za reprodukciju audio/video sadrzaja jednostavno nije napravljen dovoljno dobro. Slusalice koje dodju uz telefon takodje nisu bog zna sta sto se kvaliteta zvuka tice tako da je promjena ili kupovina novih preporucena. Na ovo sve bi jos dodao i stock muzicki player koji je sto se tice interfejsa sasvim solidan ali mu nedostaje podesavanja (equalizer) tako da bih vam preporucio download PowerAMP aplikacije koja je odlicna zamjena. Zvucnik za slusalicu je odlican.

Multimedia
Zbog svoga hardware-a ovaj oredjaj predstavlja odlicnu multimedijalnu masinu. Ali za postizanje potpune multimedijalnosti potrebno je par aplikacija, Za audio sam vec naveo PowerAMP koji pusta vecinu audio formata i nudi dosta podesavanja. Sto se tice video materijala stock player je ogranicen na 3 ili 4 formata tako da je skidanje dodatne aplikacije neminovno. Preporuka za aplikaciju koja reprodukuje video sadrzaj je RockPlayer koji pusta jako puno formata i jako je jednostavan za koristenje. Potpuna multimedialnost nije moguca bez dobrih igara sto na ovom uredjaju moze se reci ne nedostaje ali moglo bi se poboljsati stanje. Naravno tu su i citaci e-knjiga kao i mnogobrojni sadrzaji sto se tice interneta (RSS reader-i, browser-i...). Wlan odlicno radi a widget-i koje je moguce postaviti na home screen olaksavaju posao sto se povezivanja na internet tice a i mnogo drugoga.

Baterija
Za ovo ne znam sta bih vam rekao ako kazem da moze da traje od 15 sati do 2 dana to ce vas samo zbuniti A ni sam ne znam kako bi ocjenjivao baterije u danasnjim smartphone uredjajim. Ipak tu je veliki display, Wi-Fi, aplikacije i dosta toga sto koristi resurse a tezi se ka tome da uredjaj fino lezi u ruci pa ni baterija nije po dimenzijama velika. Da li je to nedostatak ili normalan stvar ostavljam vama da procjenite, a sto se mene tice meni odgovara sasvim trajanje baterije.

Softverska podrska
Android sistem polako sazjeva u jedan odlican OS sto mnogi pocinju da shvataju i okrecu se programiranju za njega. Ali tu je glavni nedostatak zbog kojeg se ljudi koji razvijaju aplikacije okrecu od ovog sistema koji po nas korisnike nije los, a to je sto su aplikacije za ovaj OS u 90% slucajeva besplatne i naplacuju se od prikazivanja reklama u igrama. Ovaj rezim nikako nije po volji ljudi koji razvijaju aplikacije. I sam Carmack je kao glavni razlog izostavljanja Android podrske u novom idTech engine-u naveo to da Android korisnici nisu navikli na placanje stoga im izbacivanje igre koju bi naplacivali preko 10 dolara nece biti isplativo jer se nece prodavati. U drugu ruku du je xda forum gdje momci i djevojke naprosto rade cuda od Android sistema tako da je skoro sve ono sto vam smeta ili smatrate da nedostaje moguce rjesiti zbog otvorenosti sistema.

Sense UI
Zvijezda HTC Android uredjaja je HTC Sense UI koji je zaista odlican i ima najbolje widget0e (po meni) od svih ostalis UI-ja (Launcher-a) Brzi, pregledan i jako koristan dio uredjaja koji je moguce podesiti po vasoj zelji.

Moj utisak o telefonu je da je jako dobar uredjaj koji fino lezi u ruci i omogucava mi slobodu koristenja i produktivnost u radu i time olaksavajuci mi zivot koliko toliko Korisne aplikacije i igre cu da napisem u iducih par dana i ako vas nesto zanima ili sam nesto preskocio slobono pitajte
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dex3108 na korisnoj poruci:
HSVstoned (16.4.2011), Telepatic (11.6.2011)