tema: [Android] HTC Desire
Prikaz jedne poruke
Stara 20.4.2011, 17:23   #68
Mr.Simpson
Veteran
 
Član od: 7.11.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 822
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 189 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: HTC Desire

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Ono sto bi zamjerio ovom sistemu je to sto aplikacije nakon gasenja ostaju jedno vrijeme u memoriji u slucaju da ih pozovemo nazad. Iako su u Idle rezimu rada nekako bi mi vise odgovaralo da ih momentalno ugasi. Neki se zale na multitasking a ja nikakav razlog za to nisam nasao jer sam znao skidati igru sa marketa, igrati igru i slusati muziku u isto vrijeme.
Nema potrebe to da mu zameras jer Android (koji je u sustini Linux distro) kesira stvari i prebacuje u RAM ono sto mu (ti) treba - jednostavno tako i treba da radi. Aplikacije i podatke ti drzi u RAM-u i kada ih ponovo pozoves on ne mora da ih stalno swap-uje sa interne memorije vec su odmah tu, a kada mu zatreba RAM-a, onda izbaci ono nepotrebno, tako da kad malo logicnije razmislis to i jeste pametnija solucija. Bas zato radi tako brzo (naravno i zato sto je kôd optimizovan i sve utegnutiji) i zato imas takav multitasking koji si naveo. Totalno drugacija filozofija od Windows-a pa je zato ljudima malo teze da to shvate i po navici odmah sa marketa skidaju razne task killer-e i slicne programe. Mozda ce ti ovo bolje objasniti neko ko se razume u Linux operativne sisteme...
Mr.Simpson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke