tema: Shadow Quest
Prikaz jedne poruke
Stara 3.11.2008, 20:11   #1
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Shadow Quest

Nekada davno.. kad sam bio klinac naleteo sam na izvesni program po imenu "RPG Maker 2000". I bio sam odmah odusevljen njegovim mogucnostima za pravljenje prostih "japanolikih" RPGeva, i uzeo sam da pravim jedan koji sam imenovao "Shadow Quest". Posle dosta vremena dobar deo igre je bio gotov i testiran i dobio sam prilicno dobar feedback od drugova kojima sam davao igru na probu.

Mnogo godina kasnije.. fakultet, drustvo, devojka, gomila igara i jos svasta nesto skrenuli su mi paznju sa nedovrsene igre, i ikonica RPG Makera je stajala nekliknuta godinama. Skoro sam se setio svega toga i ukljucio program, samo da bi shvatio da sam potpuno zaboravio i kako se koristi i samu igru. Posto nema nikakve sanse da igru dovrshim, rekoh da je kompajliram i prezentujem narodu.

http://www.divshare.com/download/5746910-a44 (oko 12 MB fajl)

Igra je top-down RPG nalik na stare Final Fantasy-olike igre sa Nintenda, s tim da se vishe oslanja na avanturu nego na tipicni grind kao vecina slicnih igara. A i predstavlja svojevrsnu parodiju na sve RPG-eve i sadrzi puno humora (pa, pokusaja humora ). Sto se tice tehnikalija, vecina materijala je ok, iz same arhive RPG Makera a stvari koje sam sam dodao su toliko uzasne da ce vas verovatno vise nasmejati nego fazoni u igri (jbg, bio sam klinac i nisam imao Photoshop pa sam sve radio u MSPaintu).

Skinite, probajte, komentarisite!

Poslednja ispravka: Nash Knight (5.11.2008 u 2:50) Razlog: novi link
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Nash Knight na korisnoj poruci:
Patton (4.11.2008)