Prikaz jedne poruke
Stara 25.11.2007, 4:40   #89
Shumsko_drvece
Starosedelac
 
Član od: 25.10.2007.
Lokacija: Bor
Poruke: 1.529
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 505 puta na 323 poruka
Određen forumom Re: Siromashna grafika

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Who the fuck is Sumsko drvece ? Nisam imao cast da ga upoznam .
.
Ta-daaaa. Evo, to sam ja.

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Za ono boldovano, pa jel on/ona (sumsko drvece) izlazi iz teme Pogodi Avanturu .
A, jok ja. Vidiš, živim u pećini u šumi u okolini grada, i tek ponekad izlazim - koliko da kupim sardine i sok od maline. Gledam da moje posete ostalim temama odražavaju ovaj stil života.

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
- zato sto ocekujem da pravi avanturista ima u sebi smisla za humor, sto tebi ocigledno fali .

I beg to differ, sir. Z845
je nekoliko puta dokazao da je izuzetno duhovit čovek - posećuj češće Pogodi avanturu i sam ćeš se uveriti.

Citat:
zoran845 kaže: Pregled poruke
Sve si sjajno napisao, potkačio si glavne stvari koje muče i uveseljavaju "avanturiste".
Odličan esej... Bravo, Diego.

Citat:
Pjanovic kaže: Pregled poruke
Ok, nisam ja govorio samo o kvalitetu grafike, nego o njenoj siromasnosti.
Da ,to je key word, siromasnost grafike.
...
Sumnjam da u ovoj avanturi ima i promila humora, sve mamo dzambo New World Orde bulshit, tako dosadno. Mada mozda si u pravu, ako kazes da nekima avanturama to nije mana...
U pravu si - mestimično je poprilično siromašna - konkretno, eksterijeri nisu odrađeni na kvalitetan način. Teksture jesu siromašne. Nema naprednih DX10 efekata. Broj poligona po liku je relativno mali. Maksimalna rezolucija je zaključana na 1024. Nema blooma. Nema anizotropnog filtriranja. Nema ničega. Mislim da sam u opisu spomenuo da "grafika ostavlja utisak nedovršenosti", ali sam takođe i pogrešio na par mesta u vezi nekih drugih stvari...

Konkretno, u vezi dijaloga - mogu se prekidati, ali isključivo celi. Nema prekida red po red. Diego je na ovo sjajno ukazao kao na jedan od prerekvizita za udobno igranje.

Postoji mapa grada - klikneš i stvoriš se tamo. Međutim, jedanput na dotičnom setu lokacija, prelaženje iz jedne u drugu prostoriju, pa čak i navigacija u okviru iste prostorije, užasno je rogobatno urađena. I ovo sam ranije naglasio.

Priča.
Ako ti je 1984 bila dosadna, ako ti je Vrli novi svet bio dosadan, ako ti je V for Vendetta (mislim na grafičku novelu Alana Moora, ne na film) bio dosadan, ako ti je Kad cvetaju tikve Dragoslava Mihajlovića (da, dobro ste pročitali) bio dosadan, onda će ti biti dosadno i ovo. Ako su ti bitni inteligentni dijalozi, suptilna ironija, nežno nijansirana karakterizacija likova - onda postoji i šansa da će ti se Culpa Innata svideti.

Pripadamo zapadnom svetu, ma koliko to smešno zvučalo. Ako čujemo rok pesmu na ruskom ili ukrajinskom jeziku, umiremo od smeha. Ako neko napravi igricu i nazove je Dužnost zove ili Kriza, rećićemo da ima smešan i debilan naziv... Ali ako čujemo Call of Duty ili Crysis, sve je OK. Igra, između ostalih stvari, govori i o tome. Na ovaj ili ovaj način.

U tom kontekstu sam upotrebio reč "novi svetski poredak".
Shumsko_drvece je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Shumsko_drvece na korisnoj poruci:
Diego (25.11.2007), snežana stanković (25.11.2007), zoran845 (25.11.2007)