Prikaz jedne poruke
Stara 25.11.2007, 21:43   #96
Diego
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Belgrade
Poruke: 427
Zahvalnice: 55
Zahvaljeno 114 puta na 56 poruka
Određen forumom Re: Avanture po defaultu

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
A dodao bih jos jednu stavku koju si mozda slucajno ispustio a to je inventar (po meni treca najbitnija stavka u avanturama, posle price i zagonetki).
da, inventar-sistem, uz prichu, nesumnjivo cini srz, bazu svake avanture - skoro da nije ni default, nego kako bih rekao - uslov (osim ako nije logicka zavrzlama kompletno), pa ako je to loshe onda malo shta moze da popravi utisak. Moj neki omiljeni inventar bi mozda bio miks klasicnog (Scumm igre) i novog ("keopsovski" npr.), i recimo da se slikice predmeta vide na glavnom ekranu, u nekoj manjoj varijanti, a da se ulazi u taj odvojeni inventar ekran za ostala detaljisanja, beleshke..
Na to se nadovezuje i upravljacki interfejs, pa zatim globalne stvari u samom izvodjenju - point click ili tastatura, kombinacija jednog i drugog, meshavina sa drugim zanrovima, akcione-arkadne-platformske sekvence..
Sve to bas i ne bih znao kako da objasnim. Neke od mojih omiljenih igara su bas prave platforme - Pitfall: Mayan Adventure, Aladdin... U avanturi, jednostavno ne znam da li mi ce se taj spoj svideti, sve dok ne vidim kako izgleda i kako funkcionise u celosti, ali u startu nisam protiv multi-zanra, cak shta vishe, sve dok je to smisleno i jedna celina.

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
Jedino mozda da dodam da je i muzika u Neverhoodu takodje odlicna. Po meni mozda i najbolja koja se nasla u nekim avanturama a i u igram uopste.
u to ne sumnjam, samo sam zaboravio kako zvuchi, moracu da pojurim soundtrack il da igram ponovo. Za mene je uspeh kad i bar jedna pesma iz igre probudi neku emotivnu notu ili proprati samo jednu situaciju u igri na nachin da se neodvojivo poklopi, da bi je podigla na vishi nivo

btw ova tema je sjajna, i sve sto je prodiskutovano od pocetka
Diego je offline   Odgovor sa citatom ove poruke