Prikaz jedne poruke
Stara 13.8.2018, 20:08   #65
kami
Član
 
Član od: 17.3.2014.
Poruke: 240
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno 67 puta na 45 poruka
Određen forumom Re: 8/2018 "Who?"

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke

I ti, poput kolege, pričaš svoju priču bez obzira na sve. Nisam ja izmislio izraz ekstremna-desnica za takve, ali prihvatam tvoju sugestiju.
Pitao sam te da ti objasniš sa čim imaju veze ultranacionalisti i klerofašisti, a ja samo tvrdim da definitivno nemaju veze sa "libertardima" o kojima govori @DArthShone i da su suprotstavljene ideologije.
Izraz : 'ekstremna desnica' za takve je jako pogresan, i produkt je nesposobnosti mase naucnih levicarskih krugova da se odvoje od Francuske Revolucije, za njih je vreme tada stalo i nesposobni su da se mrdnu, sto je jako lose za samu nauku. Podela na levo-desno danas se odnosi na ekonomske stavove. Onaj ko zastupa vece mesanje drzave je levo, onaj ko je za slobodno trziste je desno. Postoji jako mali broj 'ultranacionalista' i 'klerofasista' koji su desnicari, verovatno je levicarski omiljeni primer Pinoce npr. Postoji odredjen broj ideja u Americi i Engleskoj gde se nacinalizam mesa sa desnicom, tipa Najdzel Faraz, ali oni uglavnom nemaju desnicarske stavove po pitanju slobodne trgovine (osnova osnove kapitalisticke ekonomije), itd.

Elem, stavovi o naciji, rasi itd. zaista danas nemaju veze sa podelom na levo-desno, i imaju veze samo sa stavovima o naciji i rasi.
kami je offline