Prikaz jedne poruke
Stara 13.9.2018, 11:15   #24
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 9/2018 "Sva jaja u jednoj korpici"

"Pljuvanje po molarnim vrednostima" je stvar uverenja i ideologije. Zašto bi to bilo zabranjeno?
Nešto što ti smatraš moralnim, ja možda smatram nemoralnim i obrnuto. Ne postoji neki apsolutni moral. Mi jedemo svinjetinu, mulimanima je to "nečisto" tj. nemoralno. Ko je u pravu? Njima je nemoralno da žena bude slobodna, a nije im nemoralno da starci od 70 godina žene devojčice od 13-14. Nama je nemoralno da muškarac zatvori ženu u kuću i ne dozvoljava joj da izlazi, a za seks sa maloletnicom se ide u zatvor.... Čak i u mikrookruženju postoje razlike, pa neko misli da je baš kul, a komšija ga smatra nemoralnim i nenormalnim...

Šta znači "govoriti suprotno od onog što se predstavlja kao istina, a nije"? Da svako lupeta šta mu padne na pamet, pa kad vidi da se masa prima na nešto da to onda razrađuje i pakuje u nekakvu "kvazi-nauku" ili "kvazi-istraživačko-novinarstvo"? Zar ti nije čudno da se 99,99% javljanja Hrista, vanzemaljaca, ostalih božanstava i svih drugih mambo-džambo prosvetljenja dešavaju u USA? Zar ti nije čudno da 99,99% alternativnih "naučnih" teorija kreće iz USA? Oni su slobodu veroispovesti, koja je na kraju rezultirala time da svaki kvart ima svoju sektu, ukrstili sa slobodom govora i dobili ovu nakaznu kakofoniju u kojoj praktično ništa pametno i ne može da se čuje jer je nadjačano drekom prevaranata, idiota i ludaka. Pri tome, to se servira "običnim" ljudima i nekom nižem političkom sloju, a ozbiljni igrači vrlo dobro znaju kako stvari stoje.
Nemam ništa protiv da neko kritikuje ili potpuno osporava zvaničnu verziju nekog događaja ili nauku, ali to valjda mora biti potkrepljeno nekakvim istraživanjima i dokazima, a ne samo "slobodnim uverenjem", "meni se čini" i "nije mi logično" ili, ne retko, "nije u skladu sa mojom verom". Koliko god da teoretičari zavera tvrde suprotno, svako ko bi validno osporio neku od "zvaničnih" naučnih teorija bi dobio Nobelovu nagradu, a ne metak u čelo. Svako ko osmisli neki skoro-pa-perpetuum-mobile ili alternativni izvor energije i kuka kako mu država ili korporacije ne dozvoljavaju da ga napravi, može da projekat postavi na net i omogući miionima ljudi da ga naprave, testiraju i uvere se da radi. Svako ko tvrdi da NASA laže kako bi "izvlačila pare poreskih obveznika" (za šta se naši komentatori po portalima posebno brinu) može da dostavi dokaze Rusima ili Kinezima koji će onda Amere da razvlače kao žvaku.
namcor je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
player1 (13.9.2018)