Prikaz jedne poruke
Stara 18.9.2018, 8:53   #31
DArthShone
Član
 
Član od: 6.3.2009.
Lokacija: Beograd, Singidunum, Tri Lepe
Poruke: 320
Zahvalnice: 171
Zahvaljeno 97 puta na 72 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku DArthShone Slanje poruke preko Skypea korisniku DArthShone
Određen forumom Re: 9/2018 "Sva jaja u jednoj korpici"

Citat:
Relja kaže: Pregled poruke
Mene promena termina u Pythonu podseća na Orvelovu 1984, ne znam zašto.


A na udaru su i ekstremni desničari i ekstremni levičari, kao i zdrav razum. Ko god se ne uklapa u aktuelnu sliku i način razmišljanja koji se žele nametnuti.




Na Google Business, ako se dobro sećam, kao poseban (u kontekstu predstavljeno kao poželjan) epitet je "kompaniju vode žene". Ne postoji opcija za muškarce. Ne znam je li ovo uvredljivije za žene (jer se "podrazumeva" da muškarci vode firmu), ili za muškarce (jer je "vode žene" stavljeno u kontekst same po sebi pozitivne stvari). Svakako je na udaru zdrav razum - kakve veze ima da li vlasnik piški sedeći? Da, mislim da je i izbor "polno orijentisanog" pojma za vlasnika/vlasnicu nešto što se sad smatra nekorektnim... "Poslali su čovek... OSOBE na Mesec..."
Reljo, ako pod ekstremnim levičarima smatraš one koji se protive eksploataciji i porobljavanju čoveka, tj tretiranja istog kao robe, onda oni i jesu na udaru, ali ako su po tebi ekstremni levičari podržavaoci genderizma, intersekcialnosti i "zaštite" identiteta grupa koje kmeče, e onda nisu na udaru. Naime na udaru je zdrav razum, kako si već pomenuo. Sve se mora uklopiti u kredo nove religije, tj da se neko ne uvredi, a uvrediče se svi osim belih muškaraca koji "vladaju", jer je sve povezano (to ti je ako nisi znao temelj intersekcionalističke filozofije).

@namcor, mislim da mašiš temu sinak, jer niti ja lično imam problema sa debelim ženama, niti sam imao neku traumu u detinjstvu SJW . Nego su mi se popele na čuperak, koga BTW nemam jer sam ćelav, sa svojim feminacizmom. Prosto morževi su vam najglasniji u odbrani i nametanju gendersitičko intersekcionalističkog baljezganja. Jer, kada jedna ideologija natera klinku od 16 godina da se oblači i uređuje kao idiot, i da svoje vršnjakinje ubeđuje da su se svi zaverili da njih, "jadne" žene ubiju, onda o čemu pričamo. Ko je te dvolične licemere postavio da govore o bilo čemu i uspostavljaju društvene norme? Niko, same su se postavile, a mediji i akademske institucije im titraju jer je profitabilno, i zato što su "žene", žrtvice po defaultu. Zato ih i pominjem. Dvolični manipulatori. Fat acceptance, body positive, trice i kučine, koje važe samo ako si žensko, tj ako se predstavljaš tako. Probaj da budeš body positive i fat acceptance ako si white male. Dobićeš pljuvanja koliko ti duša oće ili neće.

Brkanje verskih sloboda? 2+2=4... Kada i ako pozivanje na linč, ubijanje, terorizam budu kažnjivi kao delo koje počini bilo ko, tada se javi da braniš cenzuru. Sada ne. Crnci mogu da lupetaju, azijati (u manjoj meri) takođe, mooslem mogu da rade šta hoće, ma svima je sve dozvoljeno, samo ne hrišćanima, belcima, muškarcima.... Naravno, ovima poslednjim je zabranjeno jer ih ne štiti ADL i SPLC, mediji, korporacije, i akademske institucije. Cilj je ućutkati bilo kakav opozicioni stav. I naravno povlađivanje crncima, azijatima, ženama, mooslemima... kao "victim" grupacijama.

Poslednja ispravka: DArthShone (18.9.2018 u 9:01)
DArthShone je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku DArthShone na korisnoj poruci:
Miki1987 (18.9.2018)