tema: Windows 10
Prikaz jedne poruke
Stara 27.3.2022, 16:01   #4885
Necro
Član
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 156
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 30 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Windows 10

Citat:
R.L. kaže: Pregled poruke
Pozdrav svima. Probao sam da apdejtujem Windows 10 na Windows 11, sve je prošlo ok, ali je računar počeo da se guši zbog memorije (40% usage kada nema otvorenih aplikacija). S obzirom na to da nisam uspeo da rešim memory leak, vratio sam se na Windows 10 (Go Back iz Windowsa), međutim, problem se nastavlja i pored vraćanja na prethodnu verziju. Startup aplikacije su pogašene, telemetrija takođe.

Probao sam predložena rešenja sa neta za Antimalware Service Executable, registry, gpedit i konfiguraciju Windows defendera - nisam primetio prevelikih razlika, laptop se greje i ventilator konstantno radi na visokom broju obrtaja, što nije bio slučaj do apgrejda na W11.

Na W10 je sve radilo kao sat do juče, čak i bez ovih podešavanja.

Windows je originalni - Home verzija, preinstaliran na laptopu. Laptop Zenbook UX363, 8GB ram-a, i5 procesor.

Screenshot Task managera u prilogu:



Da li znate šta bi moglo da bude potencijalno rešenje? Clean install W10 mi je poslednja opcija, radije bih pribegao ostalim rešenjima ako postoje.

Hvala unapred!
Imas onu logiku: nepotrebno je da RAM bude neiskoricen. Sta to znaci? Ako ti ram nije zauzet bice popunjen na taj nacin da omoguci lake i brze pokretanje programa koje cesto koristis. Servis u Windowsu 10 koji ovo omogucava se nekad zvao Superfetch a sada se zove SysMain. Ako ti smeta takav nacin rada Windowsa ugasi te servise. Ja ih uvijek gasim. U Windowsu XP ih nije ni bilo ali jeste u Windowsu 7 ili mozda cak i Visti koju nisam korsitio.

Primijetio sam jednu stvar kod tebe: Windows search ti indeksira fajlove. To omogucava servis Windows Search. Ja taj servis takodje gasim. Nakon toga u Windows searchu mogu da trazim programe i podesavanja ali ne mogu da trazim fajlove (word dokumenta) koje imam na hard disku. Meni ne treba to, posto ja fajlove trazim na drugi nacin. S druge strane neke kolege vole tu mogucnost pa njima taj servis ostavljam ukljucenim. Cak i ako ti je potreban, ucutkaj i taj servis.

Ugasi i privremeno Windows Defender. Ja ga gasim preko group policy ali ti to nemas posto imas Win 10 home. Jedan od nacina da ga ugasis je preko https://www.oo-software.com/en/shutup10

Dakle ugasi te tri stavke pa da vidimo kako ti se laptop ponasa.
Necro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke