Prikaz jedne poruke
Stara 26.5.2022, 21:45   #5
Vladinemir
Član
 
Član od: 27.10.2009.
Poruke: 48
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: 5700x, 5800x, 12600K i hlađenje

Necro
Citat:
Ako budeš imao Alder Lake procesor, obavezno obrati pažnju na to da li hladnjak koji poručuješ za njih ima podršku za LGA 1700.
Kažu čak da i oni što tvrde da su kompatibilni ne moraju nužno da budu pošto su neki samo stavili rupe na drugo mesto a nisu uračunali visinu. Posle podmeću podloške od 1 mm.
Citat:
Na samom vrhu među Air Coolerima su Noctua hladnjaci.
Čitao sam ovde da šalju kantu termalne paste sa trubačima kad zatreba Ima Noctua NH-U12S SE za AM4 trenutno za oko 7000. To bi bio neki cenovni rang do kojeg bih išao za kuler.

Vlad Cepesh
Citat:
5800X je zestoko klokovan i vuce vise struje, a samim tim i grejanje.
Meni deluje da su ga nabrijali koliko može da ima što bolje brojke na papiru.
Citat:
5700X je najbolji od navedenih proceora i generalno najlaksi za hladjenje.
Sve više naginjem ka njemu. Pre mi je izgledalo da je 12600K bolji bez razmišljanja ali vidim sa njim ima potencijalno više glavobolja.
Inače cena procesora je dosta visoka. U Mađara velika je kao i kod naših. Znam da su u Jevropi uveli neku dodatnu taksu ili šta već. Ovi naši izgleda dosledno prate evropske standarde.
Citat:
Prakticne frekvencije u radu zavise mnogo od ploce i kako je setovana i mogu biti bilo gde izmedju 2 vrednosti za P i E jezgra.
Znam da je pre bio haos sa vatažom na 10. ili 11. gen. Neke su držale na maloj vrednosti a neke raspalile odmah na max. Jel se to ista priča ponavlja i sa 12. gen. ili je ovo nešto drugo?
water wizard
Citat:
ali zavisi i šta radiš
Od zahtevnih programa koje koristim su:
  • oni za audio produkciju (sa virtualnim instrumentima). Za ono što bih radio CPU verovatno ne bi bio stalno pod velikom opterećenjem.
  • za obradu raw fotografija - znaju često da dosta zavrte stari Phenom II ali verovatno ovi novi ne bi toliko osetili.
  • i malo za obradu videa. Ponekad rendam kraće klipove.

Ovo sve najviše amaterski.
Komp ne kupujem odmah ali izgleda da će ove godine ili bar početkom naredne biti dobra prilika za to, pa hoću da sakupim informacije o mogućim kombinacijama komponenti.
Vladinemir je offline   Odgovor sa citatom ove poruke