Prikaz jedne poruke
Stara 12.1.2012, 15:08   #115
Equilibrium
Veteran
 
Član od: 2.11.2008.
Lokacija: Tamo
Poruke: 1.079
Zahvalnice: 499
Zahvaljeno 1.348 puta na 495 poruka
Određen forumom Re: Najbolje igre 2011. godine

Ovo da Skyrim ne zasluzuje da bude igra godine stvarno nema smisla, ali ljudi nije ovo vas izbor za igru godine nego izbor foruma, ako vecina ljudi kaze da je Skyrim igra godine nisu to oni rekli bezveze nego zato sto su oni uzivali igrajuci je.

Takodje i meni je zao sto nema ni jednog indie naslova, kao sto sam vec rekao meni je To the Moon igra godine bez konkurencije od indie tu je jos i Limbo, Binding of Isaak, Bastion, Minecraft i jos gomila drugih igara koje su sigurno bolje od pola ove liste. Isto vazi i za mainstream strategije kojih je isto bilo dobrih ove godine i svakako vise zasluzuju da se nadju na listi od jednog Revelationa koji je u svemu osim imenu ekspanzija ili cak obimniji DLC.

Posto sam razjasnio da Skyrim po meni nikako nije igra godine, moram reci da deli drugo mesto i to bas sa Witcherom 2, ali kada bi bas na pain of death morao da biram ipak bi izabrao Skyrim. Neki ce reci da nije ni upola RPG kao Witcher, ali ne znam bas ni jedan ni drugi nisu klasicne dungeon crawler ili stari D'n'D ili S.P.E.C.I.A.L (ili neki derivat kojih ima mnogo) sistem. Reci da li je jedan story-driven RPG moze biti u sustini bolji od open world RPGa je nesto veoma subjektivno i niko ne moze da pokusa da tako nesto plasira ako apsolutnu istinu, ili moze pa da ispadne glup. To su dva sasvim razlicita zanra, oba veoma podesna za roleplaying, ono sto storydriven nadomestava kompleksnim izborima u okviru neke price to open world obezbedjuje cistom velicinom i brojem razlicitih situacija i mogucnost, tako da se ni za jedno ne moze reci da je bolje. Uz Witcher 2 sam proveo oko 30 sati super zabave, dok uz Skyrim 150, iako i dalje smatram da su mi u apsolutnom terminu kolicine uzivanja igre pruzile priblizno isto zabave, 150 sati je opet 150 sati. Takodje priznajem da mi je Skyrim daleko svezijii u secanju jer Witchera nisam igrao od maja, tako da mozda i to ima nekog uticaja.

Sad kad sam procitao svoj prethodni pasus shvatio sam da zalim sto ne mogu da ponistim glasove, jer bih ponistio oba i sledeci Yahtzee-ev primer jedini glas dao Portalu 2 iz cistog razloga sto Portal kec nije bio igra godine

I poruka za sve koji nisu zadovoljni listo ili rezultatom, moglo je da bude i gore, zamislite da je Call of Duty ispao igra godine
Equilibrium je offline  
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Equilibrium na korisnoj poruci:
bacacar (12.1.2012), nameless1 (12.1.2012)