Prikaz jedne poruke
Stara 1.11.2017, 0:41   #11
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: SBC kao ruter ili server?

Mislim da to što ti želiš da radiš, niti jedan SBC za neke normalne pare ne može da ti odradi. Za tako nešto će ti sasvim solidno odraditi posao recimo AsRock FT3 QC5000M-ITX/PH koju možeš na KP da pazariš za nekih 73 Eura (nova) ili GA-E350N takođe sa KP (polovna) za 35 Eura, ako ti je budžet tanak. Uz taj trosak mora da se pridoda još i barem 2GB DDR3 (~10 Eura) i još ~10 Eura za odgovarajuću 1Gb dodatnu mrežnu karticu. I ti si manje više opremljen i možeš da kreneš da se zanimaš.

@Igor7

Moram priznati Igore da sam i ja raymišljao o kupovini i te Banane i te MTK MT7621 ploče premišljao sam se dobrih par nedelja da li da kliknem na Buy Now, i na kraju sam odustao, evo i zašto.

Što se Banana PI R2 tiče EVO zašto!
A što se MTK MT7621 Enterprise Wireless Router tiče on je oko 110 Eura + do 35 Eura za carinu i poštarinu, a sve u zavisnosti od toga kako su lešinari na carini to jutro raspoloženi. Ito mu onda dođe nekih 145 Eura, što ćeš priiznati uopšte nije mala cifra.
Ako ima budžet od 150 Eura daleko je bolje rešenje recimo Mikrotik RB922UAGS-5HPacD, on je 100 Eura, a na to još treba dodati 15 Eura za fabričku kutiju CA411-711 i recimo 35 Eura za R11e-2HnD karticu na 2.4GHz. To je daleko, daleko najbolja kupovina od bilo čega u tom cenovnom rangu. A može čak i dvadesetak Eura jeftinije ako se uzme za nijansu slabija ploča RB912UAG-2HPnD bez SFP kaveza.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke