Prikaz jedne poruke
Stara 30.6.2006, 14:05   #56
doolilah
Novi član
 
Član od: 30.6.2006.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Greske/Zamerke

Citat:
Black-White kaže:
Sustina je u tome da je on ipak deo tima koji je radio na nastanku te igre, i da od nje ima neke koristi, sto znaci da ste to trebali da navedete.
Inace u opisu igre su navedena tri "fudbal menadzera", od kojih ni jedan naravno ne moze da pridje FM-u, ali nije receno da postoji i FIFA Manager 06 koji jedini ima kapaciteta da u narednom periodu bar pokusa da ugrozi primat FM. Dalje u tekstu kaze da je brzina kojom igra radi problem koji nastaje zbog proizvodjaca procesora a ne zbog programera SI Games-a. Ako je to tacno a verujem da jeste, onda treba praviti igru koju danasnji hardver moze izgurati.
Sto se ocene tice, posto ne postoji neki reper u ovoj oblasti, tesko je onda dati objektivnu ocenu. Ali nedostatak licenci za takmicenja u okviru UEFA, sitne greske koje pominje u opisu ..........................

Vi o vuku, a evo i vuka... Procitao sam sve ovo pre mnogo vremena, ali nisam zeleo da odmah odgovorim, zanimalo me sta je tacno razlog brige citaoca koga sada citiram.
Ni tada nisam zeleo, a ni sada ne zelim, i nemam razloga da se branim obrazlazuci sveku tacku mog opisa, ali neke stvari ne mogu da precutim. Stojim cvrsto iza svega sto sam napisao, i opet bih napisao isti opis za FM2006 (sa mozda par malih izmena). Ukoliko dobijem priliku da napisem opis za FM2007, stajacu iza njega kao i iza prethodnog.
Ja volim kritiku i kritika mi je mnogo pomogla u dosadasnjem radu, i na FM-u, a i na svemu ostalom na cemu radim u zivotu, a tu je puno stvari vezanih za fudbal i racunare. Ai, i tokom tog rada, a i tokom citanja gore navedene kritike, uocio sam sklonost nasih ljudi da u trenutcima kritike zaborave gde zive. Pa da li gospodine Black-White mozete da zamislite koliko je kopija FM-a prodato u Srbiji? Nema potrebe da Vam pomognem da pogodite. Na koje cu ja to ekstra-profitabilno trziste da uticem svojim clankom u Svetu Kompjutera? Kakvu ja korist mogu da imam od prodaje igre u zemlji u kojoj ima vise racunara nego originalnih diskova? Da li vredi da zbog toga kaljam svoje ime?
A sta su osnovni elementi Vaseg napada na moju objektivnost? 1) Cinjenica da nisam naveo jos neki manager (uz pomenuti FIFA manager ima bar jos 2 koje sam mogao da navedem, ali to je clanak, a ne roman) i 2) Cinjenica da neke greske nisam pomenuo - pa naravno da nisam, bio sam ogranicen prostorom, ali isto tako nisam naveo i mnoge prednosti koje sam zeleo da navedem. Kljucna rec je selekcija - FM je po velicini koda ogromna igra i morao sam izabrati kljucne stvari za pomenuti. Finansije su trenutno glavna briga SI-u i zato sam ih pomenuo kao najvaznije, i takva stvar je daleko od 'sitne greske.' Sto se ocene tice, bilo je prethodnih igara SI-a koje su imale vece ocene, a FM06 je bolji od njih u svim segmentima (sem u brzini, koja, jos jednom, opada zbog stalnog i nezaustavljivog rasta velicine baze podataka, koji rast u brzini procesora sporije prati).



Dusan St.

Poslednja ispravka: doolilah (30.6.2006 u 14:15)
doolilah je offline   Odgovor sa citatom ove poruke