Prikaz jedne poruke
Stara 4.7.2010, 21:09   #1
ilic stefan
Veteran
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 914
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 147 puta na 101 poruka
Određen forumom Zamena matične ploče

Imam Gigabyte MA 770 ud3 revizija 2.0. Još kada sam je u oktobru prošle godine kupio u svim programima je pokazivalo da joj je northbridge na 80 stepeni. To sam ignorisao i mislio da je do biosa ili nečeg drugog. Međutim od skoro se pregrejala i osetio sam paljevinu u sobi. Kada sam otvorio komp video sam da su lemovi, gde je RAM memorija, malo crni i nabrekli, tada sam premestio ram memoriju i normalno je radila. Zatim sam na onaj northbridge stavio kuler ali i dalje se nenormalno greje. Do sada sam imao strpljenja ali danas je počeo i dvd-rom da zeza. Kada ubacim disk i krenem da kopiram, brzina kopiranja je max 2 mb po sekundi i kada kopira ceo komp zakoči i otkači se sa neta. Pretpostavio sam da je ploča pa sam SATA kabl ukačio u drugi port i sve radi kako treba. Takođe sam imao problema sa prednjim usb portovima koji povremeno prekidaju i prave problem kada neki uređaj priključim.

Malo se raspisah ali mislim da je sve ovo bitno. Želeo bih da zamenim dotičnu ploču. Kako i šta da uradim, i da li će mi oni u servisu prihvatiti garanciju ako im sve ovo obrazložim. Ona ima garanciju još 2,5 godine. A onaj kuler što sam montirao može lako da se skine i neće se primetiti da je uopšte tu bio tako da to nije problem. Zanima me još da li mogu da uzmem ploču nekog drugog brenda i ako mogu koju biste mi preporučili.

Konfiguracija je sledeća

AMD Phenom x4 9650
Kingston ddr2 2x2gb
Sapphire 4850 vapor-x
ilic stefan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke