Prikaz jedne poruke
Stara 21.8.2006, 19:41   #5
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: Problem sa dual modom i memorijom !

Jel ima sanse za poneki savet? Problem koji sam imao se produbio, isti simptomi gore navedeni. Mislio sam da mi vise nece prijavljivati:
"Memory Detection Test"
"-Testing onboard memory size. The D-LED will hang if the memory module is damaged or not installed properly."


Smo mi se zakoci i pisti pri svakom drugom restartu/ukljucivanju. A ovo gore crveno je obrazlozenje u uputstvu za plocu koju odredjuje onaj msi-ev sistem za led diodama.

Bio sam ubedjen da je to zbog integrisane. Imam dva identicna modula Kingston ValueRam ddr 400MHz-a 512mb. A kada sam ubacio agp graficku ista stvar. Memorija je u redu, nisam proverio memtestom vec sam stavljao kod drugara na plocu i radi ok. Moja ploca je MSI nForce 2 ICP. Sa integrisanom mx400. Imam i Bartona na 2500+, pa sam onda mislio ako ovome nema resenja da sutra pozurim i umesto agp grafike uzmem neku nForce 4 plocu ali pod obavezno da mi podrzava Bartona (imam kesa trenutno samo da izguram kupovinu grafike i plocu a hitnja mi je), znaci socket A??! Ima par modela MSI i Asus, nisu preko 60 u krajnjem slucaju.

Zanima me da li je moguce da nije problem u ploci? Da nije neka druga sitnica? trebao sam danas da uzmem grafiku i sasvim slucajno ubacio drugu graficku da proverim kao ono nece, i dalje koci povremeno I sva sreca da nisam uzimao jer ne znam tek sta bih radio sa novom agp grafickom i losom plocom

Ako ima saveta ili misljenja iznesite ih, vise su nego pozeljna
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke