tema: e-readeri
Prikaz jedne poruke
Stara 29.9.2010, 11:14   #65
star-duster
Veteran
 
Član od: 18.10.2009.
Poruke: 861
Zahvalnice: 238
Zahvaljeno 254 puta na 157 poruka
Određen forumom Re: e-readeri

Zainteresovan sam da naručim Kindle 3, naravno onaj što ima samo Wi-Fi, tj. jeftiniji. Kindle spaja dva moja najveća interesovanja za slobodno vreme - literaturu i tehnologiju, pa razmišljam da se častim tom spravicom. Pročitao sam dosta reviewa na netu, ali da pitam i domaće korisnike kako se Kindle ponaša u Srbiji?
Npr. da li su sve one besplatne knjige na Amazonu zaista besplatne, ili se naplaćuje "isporuka" knjige? Negde sam pričitao da se korisnik izvan SAD žalio kako mu one 0$ knjige Amazon naplati po 2$ zbog "slanja". Da li je tako i kod nas?
Takođe, vidim da je korisnik n00dle prošao bez plaćanja carine, ali mislim da je imao ludu sreću tj. da je bio "kolateralni profiter" nekog nesporazuma. Nemoguće je da napišu iznos carinjenja na pakovanju, a da ne žele da naplate carinu. Meni je za knjigu sa Amazona (pravu, papirnu) bio udaren pečat da je oslobođena carine i naravno da nisam platio ništa. Ali da piše 4500 i da ne platiš ni dinar, e to je baš čudno.
Ja računam da ću verovatno platiti carinu, ali otkud iznos od čak 4500 na sumu od 139$? To je previše, ne uklapa se u onih 18+10%. Koliko ste vi ostali plaćali? Zna li neko realne carinske stope? Ili se sve svodi na onaj vrhovni princip u našoj zemlji, a koji glasi: "kako ti se zalomi"...
Korisnici Kindle-a u Srbiji, molim podelite svoja iskustva sa nama. Hvala!

EDIT: Čitao sam iskustva korisnika po drugim forumima, a i ovaj tekst u SK: http://www.sk.rs/2009/12/skse01.html i sve se svodi na to da ako se roba šalje preko kurirskih službi onda postupak carinjenja i nekakve špedicije (šta god to bilo!) ispadne užasno skup. Kindle se ne šalje običnom poštom nego samo kurirskim službama, prema tome ništa od naručivanja za sada
Razuverite me ako imate bolja lična iskustva.

Poslednja ispravka: star-duster (29.9.2010 u 12:28)
star-duster je offline   Odgovor sa citatom ove poruke