Prikaz jedne poruke
Stara 23.10.2008, 12:29   #16
Barni
Veteran
 
Član od: 12.4.2007.
Poruke: 619
Zahvalnice: 44
Zahvaljeno 103 puta na 86 poruka
Određen forumom Re: Vista (Instalacija)

1. male particije samo za os-e sam hteo da napravim iz 2 razloga:
- prilikom formatiranja i ponovne instalacije os sve što je bilo na toj particiji se nepovratno gubi, pa bi stoga na njoj želeo da držim samo os i instalirane programe, što bi bilo nekih 15-tak GB
Pre par meseci sam tako bio prinuđen da reinstaliram sistem i tada sam izgubio brojne korisne programe (to me je naučilo da korisne stvari uvek narežem na DVD+ iskopiram ih na nesistemsku particiju) koje sam posle danima tražio po netu, većina igara, iako su bile instalirane na d particiju nije htela više da radi ali je bilo nekih koje su bez problema radile...
- virusi, špijuni i ostala gamad se obično (ne znam da li i uvek) instaliraju na sistemsku particiju pa bi za skeniranje te particije od 30GB trebalo npr 20 min. dok bi za skeniranje particije od 200GB verovatno trebalo 2 sata
2. znači ako bi na c instalirao xp, a na d vistu i onda posebno na svaku od tih particija av, browser-e itd i recimo dođe do iznenadnog pada xp što bi zahtevalo opet formatiranje i instalaciju na c da li bi u tom slučaju vista normalno funkcionisala tj da li bi svi ti instalirani programi na njoj nastavili normalno da rade bez obzira na problem sa xp-om?
3. znači ako bi želeo da neku igru pokrećem i u xp i u visti morao bi prvo da napravim folder E:\ime_igre_xp i tu je instaliram, nakon toga resetujem računar uđem u vistu napravim folder E:\ime_igre_vista i instaliram igru u tom folderu
- i na taj način umesto npr 10GB zauzmem 20GB na hardu
4. ako sam dobro razumeo u tom slučaju xp ne bi ni video folder E:\ime_igre vista pa onda s tim u vezi i pitanje:
- pošto kažete da xp ili vista vide samo programe i foldere kreirane dok su oni bili podignuti, kako tretiraju prostor na hardu koji je zauzela instalacija programa dok je radio drugi operativni sistem, znači pre instalacije programa x u visti bilo je slobodno npr 50GB na particiji E, nakon instalacije vista pokazuje da je preostalo 40GB slobodnog prostora na toj particiji.
- nakon što onda podignem xp koliko će slobodnog prostora na E particiji on videti?
5. kako bi ste vi podelili hard, u slučaju da želite da imate dual boot
Barni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke