Prikaz jedne poruke
Stara 18.7.2009, 12:10   #7
pharaon.92.bc
Starosedelac
 
Član od: 9.1.2008.
Poruke: 2.398
Zahvalnice: 395
Zahvaljeno 646 puta na 401 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pharaon.92.bc
Određen forumom Re: Vodeno hlađenje, pomoć oko odluke šta i kako

Naime ta temperatura NB-a uopste nije visoka ali ako hoces nize,zasto da ne!

Vidi,ja sam iz tvog opisa shvatio da ti zelis da uradis nesto na ovaj fazon

Mislim da je ovo odlicna kombinacija.Hladna voda u isto vreme ulazi u oba bloka i isto tako izlazi topla.

P.S.U bilo kojoj poljoprivrednoj apoteci mozes naci ove Y plasticne razvodnike.

Naime,najbolja kombinacija bi bila sa jos jednim radijatorom.

Ova kombinacija bi apsolutno davala najbolje rezultate ali posto u Srbiji nema da se kupi jedan 12cm radiator ova ideja propada,a i ne verujem da bi se uklopila u budzet.
Zatim imamo sledecu kombinaciju:

Ovde bi topla voda iz CPU-a direktno isla da se hladi u radijator,pa bi zatim hladna voda isla u NB,ali topla voda iz NB bi onda isla u Rez,pa u pumpu,pa onda u CPU tako da ni ovo nije dobro resenje.

I na kraju poslednja kombinacija(koju ja imam):


Topla voda sa CPU-a ide direktno na NB,pa zatim sva topla voda ide da se hladi u Radijatoru.Ja sam sa ovom kombinacijom prezadovoljan.Temperatura NB sa pasivnim hladjenjem je isla i do 80 stepeni a sa ovim vodenim blokom ne prelazi 42.Da ne pominjem da na njega dolazi sva vrelina cetvorojezgarnog Q6600 @ 3.6GHz koji u idle drzi 33 stepena i to sa samo jednim radijatorom.Tako da,ako ne budes nasao te Y razvodnike slobodno idi sa ovom kombinacijom.Brzo voda prolazi kroz sistem,ne zadrzava se ona iznad NB pa da ga ona kao nesto greje.Imas dosta ljudi sa konfiguracijom:CPU-NB-GPU-Radijator,pa imaju odlicne temperature.

P.S.Mozes koristiti bilo koje 3/8" crevo.
pharaon.92.bc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke