Prikaz jedne poruke
Stara 2.3.2020, 11:40   #5
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.660
Zahvalnice: 1.649
Zahvaljeno 695 puta na 482 poruka
Određen forumom Re: Endzone: A World Apart

Pre nekoliko dana sam dobio pristup Beti, pa da podelim malo utiske.
Skupljate resurse i od njih pravite gradjevine i potrepstine koje zahtevaju stanovnici. Posto je svet post apokaliptican, pored drveta kao resurs tu je i gomila otpada, koji se nalazi razbacan po celoj mapi. Scrapyard sluzi za skupljanje tog otpada. Recycler razvrstava skupljeni otpad na metal, plastiku, tekstil itd. sto se opet dalje prosledjuje odgovarajucim "prozivodjacima". Na primer, od tekstila i plastike, krojac pravi zastitno odelo od radijacije.
Voda se moze skupljati kao kisnica, iz jezera (ako je u blizini) ili dobijati iz bunara. Zackoljica je sto je zemlja jos uvek negde radioaktivna, kao sto i kisa moze biti ponekad. Za kisu i vreme generalno uvek imate vidljivu kratkorocnu prognozu.
Hrana se moze dobiti iz poljoprivrede, lova i ribolova.
Nisu svi resursi dostupni u blizini naselja, pa se moraju slati ekspedicije. To jos nisam probao jer mi je zakljucana opcija. Verovatno ce biti otkljucana kako "napredujem" sa zadacima. S ozbirom da je beta u pitanju, zadaci su vise tipa da se upozna igra (npr, skupi 10 plastike, napravi krojaca itd.)
E sad, sve to deluje onako, lako, medjutim situaciju otezava brojcanost ljudi na raspolaganju. Neretko se desi da morate ugasiti neku proizvodnju da bi drugu pojacali itd. Nove ljude, za sada, dobijate tako sto deca odrastu Decu dobijaju postojeci stanovnici. Da li ce se kasnije pridruzivati novi ljudi sa strane, ne znam...
Za sada nema nekog pritiska da se nesto uradi za odredjeno vreme (or else...). Mozda bude takvih zadataka u punoj verziji igre.
Sam interfejs je prilicno intuitivan. Uleteo sam u igru bez prelazenja tutorijala i dosta brzo pokapirao stvari (mozda sam samo bio raspolozen za ucenje ).
Muzika je neka elektronika, onako, misticno lagana.
Sve u svemu meni je legla igra. Podseca me malo na Setlerse, malo na Zeus a opet nije ni jedno ni drugo. Doduse, ja sam matori gejmer, pa mozda ima novijih igara koje lice na Endzone. To ce vec neko drugi proceniti
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku galebns na korisnoj poruci:
director (7.3.2020), miloshbg (12.3.2020), perablenta (3.3.2020)