Prikaz jedne poruke
Stara 10.6.2022, 11:18   #20
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.320
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: The Last of Us Part I

Citat:
Cracked But Whole kaže: Pregled poruke
Voleo bih da je ovo zaista istina Dex, ali ne budi toliko naivan
Kako ja vidim situaciju, i MS i Sony mogu debelo da profitiraju od prodaje na PC-u, to je jedno ogromno tržište gde se najverovatnije više isplati da posle nekog vremena prodaš još par miliona kopija igre nego da se nadaš da će PC igrači kupovati tvoju konzolu zbog svega nekoliko ekskluziva godišnje.

Pritom ti igrači treba da zapravo žele da igraju te igre, ne znam što svi mislite da nam se svima igraju Sonyjeve ekskluzive

PC je danas manje-više isto što i konzola, dobar PC možeš da teraš 2-3 godine bez problema uz manje apgrejdove ako nisi paćenik koji juri 4K 120 Hz HDR Ultra po svaku cenu. Do skoro sam se igrao sa RX480 kao car na 1080p60 a evo i laptop koji imam sad sa mobile 1650 nema problema da potera po koju igru. Pritom, kad se investiraš u Steam i ostale digitalne storeove praktično si se zaključao tu a konzola ti postane sekundarna stvar. Isto kao kad bi bio konzolni gejmer i nakupovao gomilu igara za konzolu, ne bi ti se investiralo u PC.

Tako da svakako ima smisla uz nula investicije pustiti ekskluzivu na PC posle nekog vremena jer je bukvalno zicer free money varijanta. Ne vole ljudi da menjaju platforme, pogotovu PC igrači. Lično se igram na PC-u i Xboxu ali samo zato što postoji Game Pass inače bih ostao hardkor PC igrač. Back compat neprevaziđen, emulacija, fleksibilnost, masni masni popusti... Što bih bacao pare i ponovo pravio library za neku konzolu?
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke