Prikaz jedne poruke
Stara 27.3.2023, 21:36   #14
musculus4
Član
 
Član od: 8.11.2007.
Poruke: 143
Zahvalnice: 18
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku musculus4
Određen forumom Re: pregrevanje CPU

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
Na osnovu svega sto si napisao sa 99 odsto verovatnoce je rashladni sistem lose izveden. Postoji zazor izmedju hladnjaka i procesora, zato se toliko i greje. Bakarne plocice su za takve slucajeve odlicno resenje. Naruci vise debljina, dimenzije (duzina x sirina) su uvek iste, videces. Tecni metal zaboravi.
Pisem ti iz licnog iskustva sa 4-5 razlicitih notebook racunara.
Uzgred, toplotna cev (heat pipe) se tako i zove jer je rashladni fluid (amonijak, freon) unutra. Bez njega je to obicno parce metala. Isparava u toplotno opterecenoj zoni, kondenzuje u hladnijoj zoni i tako cirkulisuci unutar cevi pomaze odvodjenju toplote sto dalje od izvora (cipa procesora ili graficke karte).
S obzirom da je notebook prilicno nov i da rashladni sistem najverovatnije nije ostecen (ni lako zagreban) ne verujem da je doslo do gubitka rashladnog fluida.
Za sad sam promenio pastu stavio sam thermal grizzly i to sam napravio fin sloj. Do 70C ide kada je bas opterecen. Medjutim on stoji sve vreme na onoj podlozi od misa gumenoj velikoj i kada se odvoji malo temparatura spadne sada na 45C jedino sto mi pada na pamet jeste da stavim komad sperploce ispod pa da probam tako ili da porucim ono postolje cooler master pa da probam sa njim jos dodatno da ga rashladim ali me nervira jer je lap top onda pod nagibom nije dobar polozaj za dugo kuckanje. Sve ovo dokle ne stignu bakarne plocice.
musculus4 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke