tema: Coming soon
Prikaz jedne poruke
Stara 20.12.2007, 12:45   #56
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.573
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: Coming soon

Iskreno, i meni se sviđa što je film u dva dijela (paralelno se snimaju) - prosto, više stvari se može reći

Iskreno se nadam da će biti nekih dodatnih stvari iz Silmariliona koji imaju vezu sa Prstenom, patuljcima, i sl. s jedne strane, i događajima u Hobbit-u s druge strane - npr. možda malo više o postanku Prstena i Sauronovoj podmuklosti, razlozima zašto se vilenaci i patuljci mrze (a na kraju se usred bitke 5 armija, gdje se prvo ubijaju međusobno, a onda ujedine protiv Vargi i Orka), i sl.) Sve u svemu, ima dosta stvari koje mogu dodatno objasniti događaje iz "Hobita," .

Usput, u Hobitu mi se sviđa onaj dio kad se Golum i Bilbo "gađaju" zagonetkama - interesantne su !

I jeste priča više dječja, ali moje je mišljenje da je to zato što se fokusira na jedan događaj, praćenje jedne grupe likova - jednu avanturu. U trilogiji je ipak prikazano mnogo više paralelnih radnji, opisuje se čitava Međuzemlja, istorija, široka prostranstva, pa (detaljno) opisivanje svega na jednom mjestu ima mnogo više "epskijeg" prizvuka - sve stvari koje se opisuju : istorija Prstena i rata za njega, istorija Međuzemlje, rase - sve ima veze jedno sa drugim. Kad, sa druge strane, opisujete samo jednu avanturu, ipak, ne možete previše da opisujete one stvari koje nemaju mnogo veze sa onim što se trenutno dešava, da se ne izgubi fokus priče koja se želi ispričati ...

Ala sam ga nadrobio .... Mada mislim da sam bar samome sebi jasan

Pozdrav !!!
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke