Prikaz jedne poruke
Stara 17.11.2011, 11:48   #16
dinq0
Novi član
 
Član od: 27.1.2011.
Poruke: 11
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: lcd samsung LE40 D550 pomoc

Izvinjavam se što se 'kačim gde mi nije mesto', alli problemi koje ću izneti mogu biti interesantni budućim kupcima da razmisle pre kupovine.

Kako sam, zadovoljan onim što je bilo napisano na site-ovima prodavaca, prvo kupio pa se zainteresovao za navedene stvari otvorile su se i neke ne baš jednostavne dileme:
1. Tip panela i ocena da je CMO najslabiji izbor od moguća tri. Malo guglao i naišao na interesantnu tabelu iz koje sam pročitao ( doduše ako, uopšte, i znam da čitam ) da je CHIMEI Optoelectronics ( CMO ) jedna od vodećih prouzvođaća TFT-LCD panela, posebno za velike fortmate. I posle ovoga trebalo bi da budem zadovoljan ‘pogrešnim’ rangiranjem kvaliteta planela, da u nastavku nije data pomenuta tabela iz koje dajem samo podatke za 32’’ tv:
Size PartNumber Interface Brigthness(nits) Resolution Type Contrast Technology
32 V320B1 LVDS 550 1366x768 800 SUPER MVA
( za ostale link: http://www.omnidisplays.com/chimei-optoelectronics.html )
Iz ove tabele ja zaključujem da ja nemam Full HD tv, već neku izvedenu formu. Da li je ovo tumačenje tačno i da samo svi mi koji smo kupili Samsung LE 32D550 prevareni?!?!?!?

2. Još jedan ‘šok’. Milion priključnih mesta: 2 USB, 4 HDMI, digitalni audio izlaz, izlaz za slušačice ( njegovim koriščenjem isključuju se ugrađeni zvučnici, ostali korisnici tv-a nemaju ton ). Ovaj tv nema ili ga ja nisam mogao da nađem analogni audio izlaz ( meni veoma važan jer imam problema sa sluhom koji rešavam slušalicama Sony RF810RK RF, preko Toshibe stare 21 godinu to je odlično funkcionisalo ).
Pomozite mi da bolje shvatim ove stvari.
Pozdrav,
Dinq0
dinq0 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke