Prikaz jedne poruke
Stara 27.11.2011, 16:09   #18
Marti Misterija
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.910
Zahvalnice: 579
Zahvaljeno 1.747 puta na 1.039 poruka
Određen forumom Re: lcd samsung LE40 D550 pomoc

Probacu ja da ti, uslovno receno, malo pomognem oko tih problema - bar da neke stvari budu malo jasnije.

Rangiranje kvaliteta panela uopste nije pogresno i CMO jeste najlosiji proizvodjac panela koje Samsung ugradjuje u svoje modele tj. losiji je od Samsungovih koji su najbolji i koji se ugradjuju i u modele drugih proizvodjaca, kao i od AUE panela.
To sto je CMO oznacen kao jedan od vodecih proizvodjaca TFT-LCD panela (CMO has even established itself as the world’s leading supplier of large-size LCD TV panel) nije po pitanju kvaliteta panela vec gledano na broj proizvodjaca koje snabdevaju i kolicinu isporucenih panela za ugradnju - znaci u pitanju je kvantitet. Drugim recima - jeftini proizvod se ugradjuje u veci broj televizora.

Sto se tice rezolucije - da li si bas siguran da je u tvom televizoru taj model panela koji je tamo dat sa rezolucijom 1366x768?
Najbolje je da proveris sta je tacno u pitanju a to se da uraditi tako sto ces uci u servisni meni i videti tu sta pise.

Nacin da se udje u Samsung Service Menu koji je skriven je sledeci:

Dok je TV ugasen (Standby) brzo se daljinskom upravljacu pritisne sledeca kombinacija tastera:

{INFO} {MENU} {MUTE} {POWER}

Na ekranu ce se pojaviti meni sa mnogim detaljima medju kojima je vazno procitati red u kome je ispisan tip:

Type: 32A6AF0C (trece slovo je oznaka proizvodjaca panela -> A = Samsung; D = CMO; L = AUO; I = CPT)

Primer za recimo panel 32A6AF0C:

Code:
32 — inches, the screen size
A — panel manufacturer ([red]A = Samsung[/red]; D = CMO; L = AUO; I = CPT)
6 — frequency (6 = 50/60 Hz; 1 = 100/120 Hz; 2 = 200/240 Hz)
A — panel (A = AntiGlare; T = TN; U = Ultra Clear)
F — resolution (F = Full HD; H = HD; U = UD)
0 — 1st, 2nd panel and so on (1st = 0; 2nd = 1 ...)
C — backlight unit (C = CCFL; L = LED; E = Edge LED)

Znaci napred navedeni TV je 32” sa Samsung panelom, frekvencje 50/60HZ, bez refleksije (Anti glare), Full HD rezolucije, prvi ekran sa pozadinskm CCFL osvetljenjem.

Ako ti pokaze da je Full HD onda je sve u redu u suprotnom - dobio si odgovor na pitanje da li ste prevareni...

Sto se tice analognog audio izlaza ne znam sta da ti kazem - ako ga nema a verujem ti da ga nema, ocito je neko mislio da isti ne treba i time napravio gresku posto ocito ima i ljudi kojima treba.

Nadam se da si zadovoljan odgovorom iako nisam siguran da sam ti bas mnogo pomogao.

A i ti si vec sve to znao posto sam se, da ne bih morao ponovo da podesavam settings na svom televizoru posto se pokretanjem servis menija podesavanja vrate na defaultna ovaj primer naveo iskoristivsi post gospodina Grozde sa jednog drugog foruma gde si ti vec postavio isto pitanje - doduse pod drugim nickom... Ali nije bilo zgore to postaviti i ovde iz razloga ako bi mozda nekog drugog interesovalo da proveri koji TV stvarno ima.

Poslednja ispravka: Marti Misterija (27.11.2011 u 22:57)
Marti Misterija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marti Misterija na korisnoj poruci:
dinq0 (6.12.2011)