Prikaz jedne poruke
Stara 22.12.2013, 17:33   #28
NinaL
Novi član
 
Član od: 22.12.2013.
Poruke: 4
Zahvalnice: 4
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Nova konfiguracija - molim misljenja i savete

Hajde da se i ja nadovežem na ovu temu, jer je postavljaču i meni slična ideja vodilja, a i recimo da naginjem AMD-ovim procesorima (prosto iz navike, i prethodne konfiguracije su mi bile sa njihovim procesorima). Ukoliko neko ima bolji predlog sa Intelovim procesorom, i to dolazi u obzir.

Naravno, mogu u potpunosti da iskoristim neku od ovde navedenih konfiguracija, s tim što raspolažem budžetom većim od budžeta postavljača teme, pa ako zaista ima smisla uzeti, npr. fx-8320 umesto fx-6300 (u smislu da postoje osetne razlike u efektima i dugoročnosti), rado prihvatam.

Dakle, ono što me primarno zanima je stabilna i pouzdana mašina, koja će me dobro služiti nekoliko godina, bez posebne potrebe za unapređivanjima.

Inače, nisam posebno zahtevan korisnik, kompjuter najviše koristim za surfovanje, filmove, office, povremeno i video obradu, photoshop, corel. Planiram da ubacim i WinFast tv2000 expert iz starog kompjutera, ukoliko konfiguracija podržava. Ako ne podržava, treba mi i nova tv kartica.

Što se tiče igrica, svojevremeno sam intenzivno igrala Oblivion, pa bih sad rado probala Skyrim. Hoću reći, volela bih da imam dobru grafičku kartu, ali ne neku zver od kartice.

E, da. Budžet kojim raspolažem je otprilike 70 – 80 000, može i neka hiljada preko.

Trenutno, jedino što znam je da ću kupiti ovaj monitor http://viewsonic.co.rs/monitori/vx2370smh-led/. Monitor ne ulazi u gore navedeni budžet.

Hvala unapred.
NinaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke