Prikaz jedne poruke
Stara 19.1.2016, 16:11   #37
dijego_
Starosedelac
 
Član od: 2.3.2008.
Lokacija: belgrade
Poruke: 1.419
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 753 puta na 411 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dijego_
Određen forumom Re: Gabriel Knight: The Beast Within

Predjoh Gabriel Knighta 2 ponovo posle duzeg vremena... sta da kazem, "plasio" sam se da me igra nece ocarati kao i kad sam je prvi put prelazio ali sam se zestoko zayebao

Ne samo da je igra dobra bas kako je i pamtim, vec sam i jos vise uzivao nakon godina treniranja engleskog jezika, pa JOS i sa ubacenim "fan-made" titlovima kao i sa patchom koji sklanja linije iz FMV animacija. Ne znam sta bih rekao, ovo je najbolja avantura IKADA (mogu da se setim samo jedne igre koja bi joj konkurisala za tu titulu). Razlozi za to su veoma prosti - o pisaniju Dzejn Dzejnsen i vrapci znaju, te to necu ponovo spominjati. Medjutim, dizajn igre je tako "bezobrazno" osmisljen, da ste stalno na granici koja vas vuce napred, a da igra pri tom i dalje nije besmisleno laka. Lokacije se polako otvaraju, prica se postepeno siri, zagonetke su takve da uvek otprilike znate sta treba da radite (osim cuvenog 4. chaptera kada ste vise u ulozi kustosa nego igraca ) a da je ipak ostavljen prostor i "intuiciji", uz jedan "rolerkoster" po chapterima, kada prvo kao Gabriel idete direktno u vucju jazbinu (bukvalno ), a onda sa Grejs natenane istrazujete istorijske podatke, i tako u krug do kulminacije. Drugi, podjednako bitan razlog je to sto je GK2 atipicno uspela kombinacija vise zanrova - misterija je u punom akcentu, ali tu i je istorijske biografije, horora, pa cak i romantike.

Osim svega toga, igra je (uz dva navedena patcha) ostarila kao vino - dok je prvi deo zahtevao ozbiljan fejslift zbog niske rezolucije, a treci deo podseca na spot Dire Straitsa za "Money for Nothing" sa 3D cica-glisama, FMV je, iako "ozloglasen", pokazalo se, najbolje preziveo udar vremena. Glumci nisu iz holivudskog "miljea", ali apsolutno zadovoljavajuce obavljaju svoj posao. "Problem sa glumom", koji neki revieweri apostrofiraju je pogresno povezan sa glumcima - to je reziserski izbor da se prave pauze izmedju recenica, i FMV animacije i upliva igraca, kada se i kamera par sekundi zadrzava na licima glumaca koji ne rade nista, osim sto cekaju - i Robert de Niro bi izgledao kao budala u toj situaciji. (naravno, ovo ume da smeta samo u pocetku, a posle kada se navikne vise se ne obraca paznja na to). Ostalo je jos da napisem nesto sto je meni puno pomoglo: Ukoliko nabavite GOG verziju igre, znajte da je GOG verzija "ispeglala" sve bagove, i ubacila "no-interlace" patch, ali ne i titlove (verujte mi, da bi uzivali u ovoj igri 50% vise, potrebni su titlovi bez obzira na vase znanje engleskog jezika). To se resava jednom par-minutnom, sledecom metodom:

1) Downloadujte Gabriel Knight II English Subtitle Patch. Nemojte da ga pokrecete!

2) Downloadujte 7-zip i instalirajte ga. Pokrenite ga, i kroz program locirajte GK2Subtitles.exe, oznacite ga i pritisnite Extract u gornjem meniju. Idite u folder gde ste extractovali, kopirajte sadrzaj "subpatch" foldera (ne ceo folder, nego njegov sadrzaj), i taj sadrzaj pastujte u folder PATCHES gde je GOG instalirao igru (overwrite). Voila!

Poslednja ispravka: dijego_ (19.1.2016 u 17:22)
dijego_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 5 korisnika se zahvaljuje korisniku dijego_ na korisnoj poruci:
Air Jordan (5.1.2017), D.J.Quimby (19.1.2016), Dacko (28.1.2016), Patton (4.7.2016), Srdjan Novitovic (4.7.2016)