Prikaz jedne poruke
Stara 8.8.2019, 16:52   #22
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: 2/2019 "Moj narod je bolji od tvog"

@Namcor:
Не, управо је Кузма имао секташко дјеловање. Интересантно је то са људима, како неки не могу да избјегну шаблонско размишљање, иако сам фино рекао да се играм на свим платформама, као и људи који су писали те остале постове (сваки је од различите особе) што се пиче игре и на РС-ју. Рекох да није то сада нека библијска катастрофа али да културолошка штета итекако постоји. Ако неко ко има потенцијал за дубље разумијевање интерактивног наратива због друштвених утицаја на неком простору пропусти игре као што су Silent Hill 2, Echo Night: Beyond или ICO онда је по мени то штета. Исто као што би била штета да пропусти Planescape: Torment или Pathologic. То је оно што надмоћна већина играча у Србији не разумије, пропадање видеоиграчке културе у нашој земљи. Увијек ће ту бити појединци са својим интересовањима али генерално смо у горем стању него 90-их што се тиче свијести о културној матрици видео игара. Ако је то некоме небитно и гледа игре само као забаву, његово је легитимно право. Ја ствари видим другачије.

@mvasic:
Није примарно ствар у самом игрању на конзолама него је Кузма нападао саму дизајнерску логику и културни идентитет јапанских игара, а тај став се по мени не може одбранити рационалним аргументима. Може се некоме не допадати што је сасвим ок (мада Кузма ни ту није био принципијелан с обзиром на број изузетака) али пљувати у то вријеме можда најбогатији бастион видеоигара и прокламовати своје мишљење као догму, то може само неко ко има несвјесне скривене мотиве.

@DeCoy:
Хах, је л' ми вјерујеш да ми је пало на памет да би неко могао ископати тај пост. Баш си момачки заорао преко свих мојих куцкања да би дошао до њега, поласкан сам. Из 2006-е је пост чини ми се, 13 година, мало ли је?
Имам јако добро сјећање и могао бих ти тачно описати како је изгледало када сам га написао, знам чак и гдје сам био тада и шта сам мислио ал' да не улазимо у моје неозбиљне почетке на овом форуму. Свакако да сам тада Кузму гледао доста другачије али био сам млађи и слабије сам га познавао као медијску личност, тек сам 4 године читао његове текстове. Моје садашње мишљење о њему је почело формирање пар година касније, а и накупило се довољно искуства са његовим јавним дјеловањем. Да је остао задрта хејтерска коњина вјероватно бих га за нијансу више поштовао сада, макар ми био напоран. Ипак и ту се већ види да су ми неке ствари сметале, као политичка прича код истог.

@Sass Drake:
То си видио скоријих година, тешко да си виђао то прије 10-15. То има везе са промјеном играчких трендова и ширењем IT технологија и друштвених мрежа односно напретком глобализације у тој сфери. Да је хартија остала примарно средство информисања питање је гдје бисмо били сада. Опет и то твоје окружење тешко да је искључиви показатељ, мислим да су домаћи ЈуТјуб дегенерици заправо најтачнији приказ слике просјечног српског гејмера. Пиратерија свакако да има врло битну улогу у свему, то си у праву.
Grond je offline