Prikaz jedne poruke
Stara 12.8.2019, 20:20   #34
Grond
Član
 
Član od: 23.1.2006.
Poruke: 304
Zahvalnice: 115
Zahvaljeno 95 puta na 46 poruka
Određen forumom Re: 2/2019 "Moj narod je bolji od tvog"

@namcor:
Citat:
Citirao sam u prvom postu tvoje i mišljenje tvojih kolega/sagovornika, decu koja su zastranila itd.
Цитирао јеси, тако што си из контекста извукао само фрагменте који су те највише сврбили и на њих се фокусирао етикетирајући све нас као дјецу и секташе иако се ради заправо о маргиналној групи код српских
играча, без неког већег утицаја за разлику од субјекта ове теме у прошлости. Мислим да су неки коментари које сам објавио у виду цитата прилично коректно приступили лошој страни Миодрага новинара ал' ти си се ухватио за најбоље "мете".
Мој први пост на овој теми је обрисан, у коме се наводе ствари које покривају Кузмино лоше понашање и ван оквира новинарства, занимљиво је да за њих не знате. На основу њих које сам виђао у текстовима током дужег низа година док сам куповао и читао СК, а после и видјевши шта пише на друштвеним мрежама сам и увидио да Кузма има гранично социопатске особине.
Интересантно је да ти Кузмино дјеловање кроз двадесетак година није било вриједно нити најмањег критичког осврта макар у неким елементима док писања његових малобројних критичара јесу, вађењем кусих цитата. Не смета то мени само ми говори неке ствари. Подсјећа ме на пензионере који увијек гласају за власт, а други нека не таласају.
Citat:
Ne branim ni ja Quzmu,
Можда га не браниш директно али индиректно га аболираш. Ако већ користимо "let it go" филозофију онда она важи само за поменутог, а и поставља се питање сврхе овог подфорума онда.
Citat:
nego mi je smešno/žalosno da neko misli da su generacije upropaštene jer nisu igrale igre na PS nego na PC.
Мислим да сам у предходним постовима био јасан са виђењем границе Кузминог штеточинства али твоја ригидна интерпретација ти увијек представи слику дјеце која богарају јер неко не воли оно што она воле. Ако ти је тако лакше, оки. :3
Citat:
Igraj, ko ti brani.
Играм, а ти? Играш ли задњих година игре, колико често и које? Такође јеси ли играо игре на конзолама? Мислим да је смислено питати у овој дискусији.
Citat:
Sa druge strane, ako ti je sve to tako bitno, napravi sam neki blog, forum, YT kanal koji će se baviti "gejmerskom kulturom" - deluješ dovoljno pismeno i dovoljno zainteresovano za temu. Šta te briga šta drugi misle i šta igraju i koliko je ovih ili onih. I koga briga za bilo kakvu "scenu" u ovoj našoj smanjenoj, osiromašenoj i ostareloj državi - danas ti je ceo svet na tacni.
Контемплирам ово већ неко вријеме али тешко да могу обећати. Ако се хоће бавити играчком културом у Србији ван личних пасија ентузијазам није довољан, публике готово да нема тако да буде парадокс потребно је уложити повелика лична средства да би постојала нека шанса за помак. Главни носиоци "критике" у нашој земљи су ЈуТјуб дегенерици, а ја бих ишао на медиј који има дефинисану форму и макар какву културну релевантност код нас. Да радим за странце ме не интересује, можда само у виду превода домаћих текстова који би помогли у финансијској конструкцији. Они свакако имају готово све аспекте попуњене и стоје свјетлосну годину боље од нас.
Ту долазимо до једног битног фактора кога сам инсинуирао у једном од предходних постова, а који се
често превиђа - СК никада не би опстао као самосталан часопис, нити би Кузма као самостални новинар/ентузијаста. Сви самостални IT часописи у Србији су пропали, као и сви видеоиграчки часописи (osim Screenfun илити Gamer како се сада зове, што је најгори часопис о играма који је икада постојао код нас). СК је опстао и напредовао захваљујући Политици која поред прихода од дневног издања и популарних женских часописа има своју штампарију која је онда пресјекла њихове трошкове за сва издања па и СК вјероватно на пола. То је омогућило приступачну цијену часописа што је уз традицију и одржало издање односно продају у дебљем плусу. Било би интересантно видјети Кузму као неког блогера без залеђине, докле би догурао. Мада није тешко претпоставити. Његова је заслуга што се пробио на ту позицију, само је био критикован због тога како ју је користио. Други аутори у СК, од којих неке поштуем као што рекох, нису били мета таквих критика. Такође је и питање колико је Кузма добар у улози уредника и какав то ефекат има на СК ал' то се сада више тиче његових читалаца пошто сам се ја одавно ишчланио из истих.

@caine:
Погледај овај сајт, он се бави филмом:
http://www.filmovipreporuke.com/
Grond je offline