tema: [Mobilni telefon] Alcatel OT-995
Prikaz jedne poruke
Stara 21.11.2012, 0:28   #42
Dekip
V.I.P. Recenzent
 
Član od: 8.11.2008.
Lokacija: XV535
Poruke: 3.198
Zahvalnice: 767
Zahvaljeno 1.024 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Alcatel OT-995

Ako me je ekran očarao baterija sigurno nije. Sa svojih 1500mAh jedva izdrži dan i to umerenog korišćenja. Mislim da se niko ne bi bunio da za koji evro više ima telefon sa jačom baterijom. Gašenje nepotrebnih aplikacija je neminovnost. Bateriji treba dva sata da se napuni a 14 sati razgovora da se isprazni. Internet je posebna priča. Priče da baterija traje dva do tri dana a da pritom imate sate razgovora i surfovanja netom ne piju vodu. Bar ne za ovaj model koji sam ja koristio.

Količina ugrađene memorije je sasvim dovoljna. Nije dovoljna za one koji žele da instaliraju baš svaku aplikaciju sa Gugl Pleja. U osnovi problem pravi verzija Androida a to je 2.3.4 Gingerbread. Na horizontu se pomalja ICS (Ice Cream Sandwitch 4.0) koji će omogućiti instalaciju na karticu a dotle se moramo zadovoljiti sa ovim što ima. Jedan od pluseva je i taj što nije neophodno skinuti bateriju da bi se izvadila mikro SD kartica.

Kada smo kod ICS-a, treba napomenuti da je ova verzija najavljena lai da je zvanično još nema. Postoji francuska verzija koja se može podići a uputstvo kako naći ćete ovde.

Qualcomm-ov procesor na 1,4ghz (msm8255t) u saradnji sa grafičkim čipom i memorijom radi sasvim dobro. Nisam primetio bilo kakva usporavanja. Igre poput Angry Birdsa prosto lete tako da ostale aplikacije neću ni da pominjem. Opet, za svoju cenu, ovaj telefon nudi odlične performanse. Alkatel je upario sa Gingerbreadom SPB 3D Shell da bi ga vizuelno podigao na još viši nivo. Uopšteno, u pitanju je svojevrstan karusel sa 7 stranica od kojih je jedna home screen. Ostale su popunjene raznim ikonama i vidžetima ali se mogu menjati po želji.

HDMI izlaz je nešto što pozdravljam na ovom modelu ali ne pozdravljam to što u kutiji nisam našao HDMI kabl. U svakom slučaju, 32PFL4606H se uopšte ne buni da reprodukuje sliku i svakako je još jedan korak napred u povećavanju mogućnosti kućne multimedije. Nisu potrebni nikakvi drajveri da bi se telefon koristio u USB Mass Media Storage režimu što je još jedan plus.

Kamera je 5mpx i snima u rezoluciji 2592px x 1944px. Pored toga tu su autofokus, led blic, geo-taging... Sa slikama sam zadovoljan. Ne mogu se porediti sa nekim slikama skupljih modela ali za aparat u ovom cenovnom rangu su dobre. Ako ništa, bar nema crvene fleke po sred slike (koja ima i neki svoj stručan naziv) što možete videti sa slike. Noćne fotke su pune šuma.





Video snima u 720p i u 30fps. Autofokus odlično radi svoj posao u toku snimanja a mikrofon u dobroj meri filtrira šum. Opet, za telefon ovog cenovnog ranga, respekt.

995

Pogledati u 720p kvalitetu.

Šta reći o osnovnoj nameni telefona - telefoniranju? Zvuk je čist i jasan. Možda malo tiši na slušalicama. Ali zato mi se ne sviđa nedostatak "pametnog biranja" koji sam imao prilike da vidim kod nekih HTC modela.

Sa kojim modelima uporediti ovaj telefon? Možda Optimus Black, ZTE Grand X, Lumia 710... Od nekih je bolji, od nekih slabiji. Ali jedno je sigurno, sa ovim telefonom imaćete sve što vam je potrebno. U ovom slučaju bilo da kupujete Alkatel za ~220 evra ili Smart HD kroz neki Telenorov paket, dobićete odličan telefon za male pare. A budućom nadogradnjom na ICS telefon će dobiti boost performansi. Treba se zapitati koliko je opravdano dati 500+ evra za ... ipak samo telefon.
Dekip je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Dekip na korisnoj poruci:
mp3lopov (21.11.2012), xandar (21.11.2012)