Prikaz jedne poruke
Stara 5.12.2006, 9:53   #1
PhaetoN
Novi član
 
Član od: 15.12.2005.
Lokacija: Kaludjerica, Beograd
Poruke: 30
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Problem sa zvukom, POMAGAJTE MOLIM VAS!

Kao veoma zadovoljan korisnik Mandrive 2006 odlucio sam da instaliram i verziju 2007. Instalacija je protekla lepo, prepoznala je sav hardver... Bootuje se komp i ja podesim sve one novotarije... Sve super... Kad ono, hocu da cujem malo muzikicu, a ne moze. Odem u onaj drake za hardver i tamo lepo pise "Creative SB Live!", malo procackam i vidim ima drajver i sve ostalo. Ali cinjenica je da nema zvuka. Odem onda u onaj kontrol centar i tamo u sound system vidim da je decekirana opcija enable sound system. Sav zadovoljan ja to ukljucim. Opet nema zvuka. Sve moguce opcije ja podesim u tome, ali opet nista. Izmenim u hard-drakeu drajver koji koristi zvucna ali opet nista. Takodje je cinjenica da sam totalni pocetnik sa linuxom i bio bih vam veoma zahvalan ako biste mi napisali detaljnije resenje za ovaj moj problem, ili ako biste mi dali neki link koji bi mi koristio... Unapred sam vam zahvalan.

P.S. Kad sam cackao ono u sound systemu i kad sam stisnuo apply on mi je izbacivao neke errore u stilu "no such device", "will be using null as output" i nesto mi je pisalo da u blabla/dev ne postoji uredjaj koji ja hocu da koristim.
PhaetoN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke