tema: NZXT Hades
Prikaz jedne poruke
Stara 6.7.2011, 22:35   #1
13umble13ee
Banned
 
Član od: 7.6.2011.
Lokacija: Monte Carlo :)
Poruke: 1.020
Zahvalnice: 181
Zahvaljeno 41 puta na 39 poruka
Određen forumom NZXT Hades

Ljudi kupio sam NZXT Hades pre neki dan, i samo zelim da napisem nesto o njemu, sto bi mozda i pomoglo ljudima koji mozda zele da kupe ovo kuciste ili mozda ne znaju sta da kupe.

Kuciste je ~7000...i vredi svake pare. Bio sam u prodavnici i trazio Lexa S, "cuveni" HAF 912 i Hades, da mi se stave jedan pored drugog. Cena im je potpuno ista.
Sto se tice izgleda Lexa mi je najlepsa iz cistog razloga sto ima providnu stranicu, HAF mi je prilicno ruzan, dok je Hades u sredini.
Hladjenje... Hades ima 4 ventilatora, i opciju za jos jedan, koji sam odmah stavio, spustilo je temperaturu za koji stepen, HAF takodje ima 4 ventilatora, s tim da ovi u radnji kazu da mu i nije bajno hladjenje (kazu tako, ja samo prenosim ), dok Lexa S ima 5 komada, ali mnogo manjih, gde je takodje temperatura za koji stepen veca.
Izrada...Dobra kod sva tri kucista...kvalitet je na nivou (sto se i podrazumeva za te pare), ali postoji jedan problem kod NZXT...i Lexa S i Hades imaju vratanca, sto je dobro, odvlaci onaj kockasti izgled koji ima HAF, ali je problem sto s vrata otvaraju samo 90 stepeni. To mi je jedina zamerka. Hades i HAF imaju USB gore, dok Lexa S ima sa donje leve strane, sto ga cini prilicno nedostiznim, ako vam komp sttoji u stolu kao meni.
Enterijer...Hades je ofarban kako spolja tako i iznutra, za razliku od mnogih kineza. I HAF je, dok Lexa S nije....mozda glup primer, ali meni to znaci nesto, i to spada u kvalitet izrade, obratili su paznju na sve. E sada dolazim do onoga sta me je najvise privuklo Hades-u a to su gumirani stalci za HDD, na kojima se HDD prosto ne cuje. Siroko je dovoljno da stane Hyper 212+, i dugacak je dovoljno da stane 6950...i jos ima mesta. Kablovi su zaviceni u prostor iza maticne, tako da nema vise muke oko kablova i ostalog. Za sada prasine nema, a covek je rekao da se retko ljudi zale na prasinu (iako su neki na forumu i na ITsvet-u rekli da je to problem).

U sustini PO MENI bestbuy za ~7000din. Prostrano, dobra izrada, hladjenje odlicno, dostupan USB, i cak ima potenciometar za pojacavanje i stisavanje LED svetla na ventilatoru napred. Prezadovoljan sam, i ko ga uzme nece se pokajati.
13umble13ee je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku 13umble13ee na korisnoj poruci:
MacGruber (7.7.2011)